Onlinesport.ro » Fotbal » Liga 1 » Rezultate si Program meciuri Liga 1 2022-23

Rezultate si Program meciuri Liga 1 2022-23

Etapa 1

Hermannstadt – CS Mioveni 3-0
Universitatea Craiova – Sepsi 2-2
FC Argeş – UTA Arad 2-0
CFR Cluj – FC Rapid 1-0
Farul Constanţa – FCU 1948 2-1
FCSB – Universitatea Cluj 1-1
FC Botoşani – Chindia Târgovişte 3-2
Petrolul – FC Voluntari 0-1

Etapa a 2-a

CS Mioveni – Farul Constanţa 0-2
FC Voluntari – FC Botoşani 0-1
Sepsi – FC Argeş 4-0
FCU 1948 – CFR Cluj 3-1
Universitatea Cluj – Universitatea Craiova 1-1
FC Rapid – FCSB 2-0
UTA Arad – Petrolul 2-0
Chindia Târgovişte – Hermannstadt 1-1

Etapa a 3-a
FC Argeş – Universitatea Cluj 3-1
Farul - Chindia 0-0
FC Voluntari - UTA 3-0
CFR Cluj - CS Mioveni 4-2
Petrolul - Sepsi 1-1
Universitatea Craiova - Rapid 1-0
FCSB - U Craiova 1948 1-1
Hermannstadt - FC Botoșani 1-1

Etapa 4

U Cluj - Petrolul Ploiești 0-1
Mioveni - FCSB 1-1
Rapid - FC Argeș 2-1
Sepsi - UTA Arad 0-0
Chindia Târgoviște - CFR Cluj 0-2
FCU Craiova 1948 - Universitatea Craiova 1-2
Hermannstadt - Voluntari 2-1
FC Botoșani - Farul Constanța 1-1

Etapa a 5-a

FC Argeş - FC U Craiova 1948 0-2
UTA Arad - Universitatea Cluj 2-1
Petrolul Ploieşti – FC Rapid 1-0

Duminică, 14 august

Ora 16.00 Universitatea Craiova – CS Mioveni
Ora 18.30 CFR 1907 Cluj – FC Botoşani
Ora 21.30 FCSB - Chindia Târgovişte

Luni, 15 august

Ora 17.00 FC Voluntari - Sepsi OSK Sf. Gheorghe
Ora 19.30 Farul – FC Hermannstadt

Etapa a 6-a

Vineri, 19 august

Ora 18.00 CS Mioveni – FC Argeș
Ora 21.00 FC U Craiova 1948 - Petrolul Ploiești

Sâmbătă, 20 august

Ora 21.30 FC Rapid 1923 - UTA Arad

Duminică, 21 august

Ora 16.00 FC Hermannstadt – CFR 1907 Cluj
Ora 18.30 Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova
Ora 21.30 FC Botoșani - FCSB

Luni, 22 august

Ora 17.00 Universitatea Cluj - Sepsi OSK Sf. Gheorghe
Ora 19.30 Farul Constanța – FC Voluntari

Etapa a 7-a

Petrolul – CS Mioveni;
FC Argeş – Chindia Târgovişte;
Universitatea Craiova – FC Botoşani;
UTA Arad – FCU 1948;
FCSB – Hermannstadt;
Sepsi – FC Rapid;
CFR Cluj – Farul Constanţa;
FC Voluntari – Universitatea Cluj;

Etapa a 8-a

Chindia Târgovişte – Petrolul;
FC Botoşani – FC Argeş;
CS Mioveni – UTA Arad;
Hermannstadt – Universitatea Craiova;
FCU 1948 – Sepsi;
Farul Constanţa – FCSB;
FC Rapid – Universitatea Cluj;
CFR Cluj – FC Voluntari;

Etapa a 9-a

Petrolul – FC Botoşani;
UTA Arad – Chindia Târgovişte;
FC Argeş – Hermannstadt;
Sepsi – CS Mioveni;
Universitatea Craiova – Farul Constanţa;
Universitatea Cluj – FCU 1948;
FCSB – CFR Cluj;
FC Voluntari – FC Rapid

Etapa a 10-a

Hermannstadt – Petrolul;
FC Botoşani – UTA Arad;
Chindia Târgovişte – Sepsi;
Farul Constanţa – FC Argeş;
CS Mioveni – Universitatea Cluj;
CFR Cluj – Universitatea Craiova;
FCU 1948 – FC Rapid;
FCSB – FC Voluntari;

Etapa a 11-a

Petrolul – Farul Constanţa;
UTA Arad – Hermannstadt;
Sepsi – FC Botoşani;
Universitatea Cluj – Chindia Târgovişte;
FC Argeş – CFR Cluj;
FC Rapid – CS Mioveni;
Universitatea Craiova – FCSB;
FC Voluntari – FCU 1948;

Etapa a 12-a

CFR Cluj – Petrolul;
Farul Constanţa – UTA Arad;
Hermannstadt – Sepsi;
FC Botoşani – Universitatea Cluj;
Chindia Târgovişte – FC Rapid;
FCSB – FC Argeş;
CS Mioveni – FCU 1948;
Universitatea Craiova – FC Voluntari;

Etapa a 13-a

Petrolul – FCSB;
UTA Arad – CFR Cluj;
Sepsi – Farul Constanţa;
Universitatea Cluj – Hermannstadt;
FC Rapid – FC Botoşani;
FCU 1948 – Chindia Târgovişte;
FC Argeş – Universitatea Craiova
FC Voluntari – CS Mioveni;

Etapa a 14-a

Universitatea Craiova – Petrolul;
FCSB – UTA Arad;
CFR Cluj – Sepsi;
Farul Constanţa – Universitatea Cluj;
Hermannstadt – FC Rapid;
FC Botoşani – FCU 1948;
Chindia Târgovişte – CS Mioveni;
FC Argeş – FC Voluntari;

Etapa a 15-a

Petrolul – FC Argeş;
UTA Arad – Universitatea Craiova;
Sepsi – FCSB;
Universitatea Cluj – CFR Cluj;
FC Rapid – Farul Constanţa;
FCU 1948 – Hermannstadt;
CS Mioveni – FC Botoşani;
FC Voluntari – Chindia Târgovişte.