Chindia e pe cai mari cu Petrea la timona

Echipa Chindia Targoviste a obtinut un nou succes in Liga 1.

Formatia pregatita de Anton Petrea a castigat, cu 1-0, in deplasare cu Hermannstadt, intr-un meci disputat la Medias, in etapa a 17-a.

Daniel Celea a marcat unicul gol al intalnirii, in minutul 51, dupa ce portarul Karlo Letica respinsese intr-o prima faza in fata lovitura reluata de Tiberiu Capusa.

Apoi, in minutul 66, cei de la Chindia au mai avut o bara la reluarea lui Daniel Negut.

Pentru Hermannstadt este a treia infrangere consecutiva pe teren propriu in campionat.

Chindia, de cealalta parte, ajunge la sase meciuri fara infrangere, obtinand cinci victorii si o remiza.

CFR Cluj: Letica - Butean, Antoche, I. Stoica, Opruţ - Răuţă (Sota Mino 46), Biceanu (P. Petrescu 67) – Balaure (Buhăcianu 67), Alhassan (Babic 75), Oroian (D. Iancu 67) - D. Paraschiv. Antrenor: Marius Măldărăşanu.

CHINDIA: Căbuz - Căpuşă, Celea, Fernandez, M. Ioniţă - Akhmatov, Passaglia (Vorobjovas 86) - Neguţ (Boldor 79), Popadiuc (Grubac 86), Dumitraşcu (Chamed 44) - D. Popa. Antrenor: Anton Petrea.

Cartonaşe galbene: Răuţă 15, R. Opruţ 69 / Neguţ 79, Căbuz 90+3.

Arbitri: Mladinovici Horia Gabriel - Urzică Vladimir, Vodă Alexandru.