Rondon a adus victoria pentru Sepsi pe Cluj Arena

Sepsi a plecat cu toate cele trei puncte din deplasarea cu Universitatea Cluj, luni, intr-o partida disputata in etapa a 6-a din Liga 1.

Unicul gol al meciului a fost marcat de atacantul venezuelean Mario Rondon in finalul primei reprizei dupa o faza de contraatac.

La 0-0, in minutul 26, partida a fost oprita de arbitrul Sebastian Coltescu din cauza scandarilor xenofobe ale ultrasilor de la U Cluj.

Pe finalul partidei cei de la Sepsi au avut o bara prin Dimitrov si un jucator eliminat.

Paun a primit doua cartonase galbene in prelungiri si a fost eliminat de pe teren.

U Cluj: Gorcea – R. Romeo, Ilie, Ispas, Pârvulescu (Briceag 64’) – Bic (Remacle 63), Romario, I. Filip (Hait[ 78’) – Chipciu (Hlistei 78), Bălan, Ely Fernandes (Boiciuc 46’). Antrenor: Erik Lincar.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, B. Mitrea, Ispas (A. Dumitrescu 76’) - Rodriguez, Păun, Aganovic (Achahbar 76’) - Bărbuţ (Ashkovski 69’), Rondon (Al. Tudorie 69’), Gheorghe (Damaşcan 88’). Antrenor: Cristiano Bergodi.

Cartonaşe galbene: Pârvulescu 42, R. Romeo 51 / Păun 27,90+1, B. Mitrea 44.

Cartonaş roşu: Păun 90+1.

Arbitri: Sebastian Colţescu - Sebastian Gheorghe, Mircea Orbuleţ.