Rapid salveaza in extremis remiza cu Botosani

Giulestenii au egalat pe final de meci pe FC Botosani, partida care s-a incheiat 1-1, sambata, in etapa a 13-a din prima liga.

Echipa oaspete a deschis scorul prin Tiganasu, cu sapte minute inaintea pauzei, dintr-o pasa a lui Boli.

Rapid a egalat cand mai erau sapte minute din meci prin Junior Morais, cu un sut din afara careului.

Echipa pregatita de Mihai Teja ajunge la sapte meciuri fara victorie in prima liga.

Rapid a obtinut un singur punct in ultimele doua etape.

Este pentru prima data in actualul sezon cand giulestenii pierd puncte pe teren propriu.

Rapid: Moldovan - Onea, Săpunaru, D. Grigore, J. Morais - Emmers, Crepulja,  Papeau (Ciobanu 22) - Sefer, Dugandzic (Luckassen 46), Costache (Ioniţă 65). Antrenor: Adrian Mutu.

FC Botosani: E. Pap – Patache  (Petkovski 77), Boli, Şeroni, Ţigănaşu - Dican, Sylla - Mateus Santos  (Zabou 85), A. Ivanov (Perianu 77), Mailat (Dragu 73) - M. Roman II (S.  Camara 85). Antrenor: Mihai Teja.

Cartonaşe galbene: Costache 46, D. Grigore 64 / Ivanov 20, Roman 49, Mailat 69, Ţigănaşu 87, Pap 90+2.

Arbitri: Cojocaru Adrian Viorel - Artene Ovidiu, Bucsi Imre-Laszlo.