FC Botosani nu si-a revenit dupa umilinta de la Sf.Gheorghe

Echipa pregatita de Mihai Teja a remizat pe teren propriu cu Universitatea Cluj, scor 1-1, luni, intr-un meci din etapa a 12-a.

Mihai Roman II a deschis scorul dupa pauza, in minutul 56, cu o lovitura de cap din sase metri la centrarea lui Patache din coltul careului de 16 metri.

Sepcile Rosii au reusit egalarea cu un sfert de ora inaintea finalului prin Adrian Balan. Acesta a marcat cu capul din centrarea lui Briceag.

FC Botosani ajunge la al saselea meci consecutiv fara victorie in campionat, iar postul antrenorului Mihai Teja este serios amenintat.

Au evoluat echipele:

FC Botosani: Pap - Patache, Dican, Boli, Ţigănaşu – Shahaf (Simi Caia 46), Sylla, Ivanov (Camara 86) - Santos (Pinson 69), Roman II, Mailat (Roman 69). Antrenor: Mihai Teja.

U Cluj: Iliev - Vlădoiu, Ilie, Ispas, Briceag - Filip, Pires, Purece (Ad. Bălan 69) - Haită (Horşia 46), Fulop, Ely Fernandes (Thiam 25). Antrenor: Eugen Neagoe