FC Voluntari, victorie cu CS Mioveni in primul meci al etapei a 13-a

Echipa FC Voluntari s-a impus in duelul cu CS Mioveni de pe teren propriu, scor 3-1.

Damascan a deschis scorul pentru gruparea ilfoveana, in minutul 13. Oaspetii au egalat dupa doar opt minute prin Krasniqi.

Govea (min.45) si Achim (min.69) au marcat golurile victoriei pentru FC Voluntari.

Au evoluat echipele:

FC Voluntari: M. Popa – C. Achim, Matricardi, Armaş – Cr. Costin (Marrone ’90), Droppa, Tavares (Lopes ’66), Aliji – Damaşcan (R. Popescu ’90), Nemec (Florea ’73), Govea (N. Popescu ’73). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

CS Mioveni: I. Popescu – Balaur, Scarlatache (Carnat ’70), Al. Iacob – Rădescu, Lixandru (Toma ’46), Pop (Ene ’74), Trif – Blănaru (Coşereanu ’57) – Krasniqi, Kabananga (Burlacu ’70). Antrenor: Flavius Stoican.

Cartonaşe galbene: N. Popescu ’83 / Balaur ’30, Krasniqi ‘84.

Arbitri: Sebastian Colţescu - Eugen Gheorghe, Daniel Mitruţi.