1
Petrolul
Grozav 61'

Rapid - Petrolul 3-1. Giulestenii revin pe podium

Rapid revine pe locul trei in clasamentul din Liga 1 dupa victoria obtinuta pe Arena Nationala contra rivalei Petrolul.

21:12

90'

Gol Panoiu!

Rapid inchide meciul prin Panoiu si cele trei puncte intra in contul giulestenilor.

78'

Super interventia din partea lui Moldovan la sutul lui Jair din afara careului.

74'

Gol Dugandzic!

Rapid revine la conducere cu o super executie a lui Dugandzic. Sut in forta din afara careului.

73'

Mazarache lasat de Budescu singur cu portarul. Ratare incredibila, dar oricum fusese offside.

66'

Sansa ratata de Petrolul prin Irobiso. Sut pe langa poarta din interiorul careului.

61'

Gol Grozav!

Petrolul restabileste egalitatea prin Grozav. Reluare din interiorul careului fara speranta pentru Moldovan.

46'

A inceput partea secunda.

19:57

1-0 pentru Rapid la pauza, cu doua penalty-uri ratate. Cate unul de fiecare parte.

45'

Prima repriza e prelungita cu 7 minute.

40'

Moldovan blocheaza sutul lui Jair din lovitura de la 11 metri.

39'

VAR-ul intervine si Coltescu acorda penalty de aceasta data pentru Petrolul la cotul aplicat de Crepulja lui Jair.

36'

Leitner apara lovitura de la 11 metri executata de Ionita.

35'

Un nou penalty acordat de Coltescu pentru Rapid. Mathaus l-a faultat pe Emmers.

29'

Doua cornere la rand pentru Rapid.

23'

Meijers il blocheaza pe Sefer scapat pe contraatac in superioritate numerica.

22'

Emmers intra in careu cu mingea la picior pe un patru contra patru. Mathaus a avut ultimul cuvant.

20'

Emotii pentru Rapid la centrarea lui Borta. A iesit pana la urma o minge peste poarta.

10'

Lovitura de la 11 metri e transformata de croatul Dugandzic. Sut plasat la firul ierbii.

8'

PENALTY pentru Rapid la un hent comis de Irobiso. Mingea fusese reluata cu capul de Iacob.