Victorie pentru FCSB in restanta cu FC Botosani

Echipa FCSB a castigat, cu 3-2, meciul disputat in deplasare cu FC Botosani, joi seara, intr-o partida restanta din etapa a sasea in Liga 1.

Gazdele au deschis scorul prin Mailat in minutul 14, acesta reusind o super executie de la marginea careului.

FCSB a intors rezultatul pana la pauza prin Tamm (min.21) si Compagno (min.30). Fundasul din Estonia a restabilit egalitatea dupa o faza fixa de la coltul terenului, in timp ce atacantul italian a marcat cu o deviere cu corpul din sase metri.

Mailat a egalat pentru Botosani trecandu-si in cont dubla, in minutul 66, insa Edjouma a adus victoria pentru FCSB, in minutul 73.

FC Botosani ramane cu o singura victorie in istoria confruntarilor cu FCSB.

Clasamentul actualizat dupa meciul de la Botosani, cu FCSB urcand pe locul cinci.

FC Botoşani: Pap – Patache, Sadiku (Sylla ’74), Şeroni, Dragu – Ivanov (Mussis ’58), Dican, Tîrcoveanu (Zabou ’58) – Petkovski (Pinsan ’74), Roman (Camara ’83), Mailat. Antrenor: Mihai Ciobanu.

FCSB: Târnovanu – Creţu (Pantea ’46), Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru, Şut, Oaidă (Edjouma ’46) – Cordea (Miculescu ’67), Compagno (Omrani ’67), Oct. Popescu (Haruţ ’88). Antrenor: Leo Strizu.

Cartonaşe galbene: / Compagno ’11, Olaru ’27, Pantea ‘82

Arbitru: George Găman.