0
1
Petrolul

FC Voluntari - Petrolul 0-1. Grozav, omul decisiv

Gheorghe Grozav a marcat golul victoriei pentru Petrolul Ploiesti in deplasarea de la FC Voluntari.

Gheorghe Grozav a marcat cu un sut din afara careului. O minge la coltul scurt care l-a surprins pe Jesus Fernandez.

FC Voluntari: Jesus Fernandez – Meleke (M. Răduţ 87), Armaş, Andres – Costin (M. Lopes 60), Govea, Droppa (Tavares 60), Aliji – Florea (Nemec 59), Damaşcan, Raţă (D. Andrei 87). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Petrolul: Leitner - Mathaus, Meijers, Huja - Borţa, Jair, Seto (75 Dumitriu), Ţicu - M. Bratu (Măzărache 62), Irobiso, G. Grozav (Velisar 82). Antrenor: Nicolae Constantin.

Cartonaşe galbene: Tavares 90+1 / Leitner 81

Arbitri: Horaţiu Feşnic - Valentin Avram, Alexandru Cerei

20:56

77'

Centrare din dreapta si Damascan reia cu capul peste poarta.

70'

Ocazie pentru Petrolul dupa un corner. Ticu si Grozav rateaza incredibil.

65'

Bara ii salveaza pe ilfoveni la sutul lui Seto dupa un corner.

63'

Nemec reia cu capul peste poarta.

50'

Ocazie pentru gazde dupa un corner. Meijers respinge depe linia portii reluarea lui Rata.

46'

Start de repriza secunda.

19:51

Pauza la Voluntari.

30'

Leitner respinge de pe linia portii capul lui Andres dupa o centrare din corner.