Farul invinge UTA in inferioritate numerica si ramane pe primul loc

Echipa Farul Constanta a castigat meciul cu UTA Arad, scor 2-0 (1-0), duminica, in etapa a 12-a din prima liga.

Alibec a dechis scorul dintr-o lovitura de la 11 metri pe care tot el o obtinuse, in minutul 20.

Farul a ramas in inferioritate numerica din minutul 52, cand Corinus a fost eliminat.

Aradenii au ratat egalarea, in minutul 56, prin Postolachi, acesta sutand peste poarta dintr-o lovitura de la 11 metri.

"Marinarii" aveau sa inchida partida in minutul 90 prin Casap. Acesta a impins in poarta o minge sutata de Morar dintr-o lovitura libera si respinsa in fata de portarul oaspetilor Iacob.

Farul isi consolideaza primul loc in clasament dupa acest succes.

Farul: Aioani – Sîrbu, Larie, Corinus, Kiki – Artean, Băluţă, Grameni (Casap ’69) – Doucoure (Banu ’82), Alibec (Morar ’82), L. Munteanu (Borza ’59). Antrenor: Gică Hagi.

UTA Arad: Iacob – Vukcevic, Benga, Chindriş, Dobrescu – Anton (Keşeru ’81), Şteau (Negoescu ’75), Batha – Jobello (Ubbink ’75), Postolachi (Ademi ’81), Otele (Stahl ’81). Antrenor: Ilie Poenaru.

Cartonaşe galbene: Alibec ’48, Sîrbu ’85 / Benga ’38, Vukcevic ‘47.

Arbitri: Horia Mladinovici - Sebastian Gheorghe, Marius Badea.