Mai jos gasiti toate grupele de la Cupa Mondiala 2014, cu clasamente, rezultate, meciuri, program. Cu bold sunt marcate echipele deja calificate in "optimi". Toate vor fi actualizate in timp real, meci de meci, iar toate partidele vor fi live pe onlinesport.ro. Va invitam alaturi de noi la CM 2014! Clasamentul golgheterilor este aici. Pentru Calendarul pe zile de la CM 2014 apasati aici. Pentru tabloul fazei finale - optimi, sferturi, semifinale si finale - apasati aici. De asemenea, prezentarile pe larg ale echipelor sunt aici, iar aici gasiti loturile complete.
Grupa A |
Clasament |
Rezultate/Program |
Loc
|
Echipa
|
PCT
|
P
|
V
|
E
|
I
|
GM
|
GP
|
+/-
|
1 |
Brazilia |
7
|
3
|
2
|
1
|
0
|
7
|
2
|
5
|
2 |
Mexic |
7
|
3
|
2
|
1
|
0
|
4
|
1
|
3
|
3 |
Croatia |
3
|
3
|
1
|
0
|
2
|
6
|
6
|
0
|
4 |
Camerun |
0
|
3
|
0
|
0
|
3
|
1
|
9
|
-8
|
|
ziua, data
|
|
ora
|
|
|
|
joi, 12 iunie |
Brazilia
|
3-1
|
Croatia
|
|
|
vineri, 13 iunie |
Mexic
|
1-0
|
Camerun
|
|
|
marti, 17 iunie |
Brazilia
|
0-0
|
Mexic
|
|
|
miercuri, 18 iunie |
Camerun
|
0-4
|
Croatia
|
|
|
luni, 23 iunie |
Camerun
|
1-4
|
Brazilia
|
|
|
luni, 23 iunie |
Croatia
|
1-3
|
Mexic
|
|
|
|
Grupa B |
Clasament |
Rezultate/Program |
Loc
|
Echipa
|
PCT
|
P
|
V
|
E
|
I
|
GM
|
GP
|
+/-
|
1 |
Olanda |
9
|
3
|
3
|
0
|
0
|
10
|
3
|
7
|
2 |
Chile |
6
|
3
|
2
|
0
|
1
|
5
|
3
|
2
|
3 |
Spania |
3
|
3
|
1
|
0
|
2
|
4
|
7
|
-3
|
4 |
Australia |
0
|
3
|
0
|
0
|
3
|
3
|
9
|
-6
|
|
ziua, data
|
|
ora
|
|
|
|
vineri, 13 iunie |
Spania
|
5-1
|
Olanda
|
|
|
vineri, 13 iunie |
Chile
|
3-1
|
Australia
|
|
|
miercuri, 18 iunie |
Australia
|
2-3
|
Olanda
|
|
|
miercuri, 18 iunie |
Spania
|
0-2
|
Chile
|
|
|
luni, 23 iunie |
Australia
|
0-3
|
Spania
|
|
|
luni, 23 iunie |
Olanda
|
2-0
|
Chile
|
|
|
|
Grupa C |
Clasament |
Rezultate/Program |
Loc
|
Echipa
|
PCT
|
P
|
V
|
E
|
I
|
GM
|
GP
|
+/-
|
1 |
Columbia |
9
|
3
|
3
|
0
|
0
|
9
|
2
|
7
|
2 |
Grecia |
4
|
3
|
1
|
1
|
1
|
2
|
4
|
-2
|
3 |
Coasta de Fildes |
3
|
3
|
1
|
0
|
2
|
4
|
5
|
-1
|
4 |
Japonia |
1
|
3
|
0
|
1
|
2
|
2
|
6
|
-4
|
|
ziua, data
|
|
ora
|
|
|
|
sambata, 14 iunie |
Columbia
|
3-0
|
Grecia
|
|
|
sambata, 14 iunie |
C. Fildes
|
2-1
|
Japonia
|
|
|
joi, 19 iunie |
Columbia
|
2-1
|
C. Fildes
|
|
|
joi, 19 iunie |
Japonia
|
0-0
|
Grecia
|
|
|
marti, 24 iunie |
Japonia
|
1-4
|
Columbia
|
|
|
marti, 24 iunie |
Grecia
|
2-1
|
C. Fildes
|
|
|
|
Grupa D |
Clasament |
Rezultate/Program |
Loc
|
Echipa
|
PCT
|
P
|
V
|
E
|
I
|
GM
|
GP
|
+/-
|
1 |
Costa Rica |
7
|
3
|
2
|
1
|
0
|
4
|
1
|
3
|
2 |
Uruguay |
6
|
3
|
2
|
0
|
1
|
4
|
4
|
0
|
3 |
Italia |
3
|
3
|
1
|
0
|
2
|
2
|
3
|
-1
|
4 |
Anglia |
1
|
3
|
0
|
1
|
2
|
2
|
4
|
-2
|
|
ziua, data
|
|
ora
|
|
|
|
sambata, 14 iunie |
Uruguay
|
1-3
|
Costa Rica
|
|
|
sambata, 14 iunie |
Anglia
|
1-2
|
Italia
|
|
|
joi, 19 iunie |
Uruguay
|
2-1
|
Anglia
|
|
|
vineri, 20 iunie |
Italia
|
0-1
|
Costa Rica
|
|
|
marti, 24 iunie |
Italia
|
0-1
|
Uruguay
|
|
|
marti, 24 iunie |
Costa Rica
|
0-0
|
Anglia
|
|
|
|
Grupa E |
Clasament |
Rezultate/Program |
Loc
|
Echipa
|
PCT
|
P
|
V
|
E
|
I
|
GM
|
GP
|
+/-
|
1 |
Franta |
7
|
3
|
2
|
1
|
0
|
8
|
2
|
6
|
2 |
Elvetia |
6
|
3
|
2
|
0
|
1
|
7
|
6
|
1
|
3 |
Ecuador |
4
|
3
|
1
|
1
|
1
|
3
|
3
|
0
|
4 |
Honduras |
0
|
3
|
0
|
0
|
3
|
1
|
8
|
-7
|
|
ziua, data
|
|
ora
|
|
|
|
duminica, 15 iunie |
Elvetia
|
2-1
|
Ecuador
|
|
|
duminica, 15 iunie |
Franta
|
3-0
|
Honduras
|
|
|
vineri, 20 iunie |
Elvetia
|
2-5
|
Franta
|
|
|
vineri, 20 iunie |
Honduras
|
1-2
|
Ecuador
|
|
|
miercuri, 25 iunie |
Honduras
|
0-3
|
Elvetia
|
|
|
miercuri, 25 iunie |
Ecuador
|
0-0
|
Franta
|
|
cronica
|
|
Grupa F |
Clasament |
Rezultate/Program |
Loc
|
Echipa
|
PCT
|
P
|
V
|
E
|
I
|
GM
|
GP
|
+/-
|
1 |
Argentina |
9
|
3
|
3
|
0
|
0
|
6
|
3
|
3
|
2 |
Nigeria |
4
|
3
|
1
|
1
|
1
|
3
|
3
|
0
|
3 |
Bosnia |
3
|
3
|
1
|
0
|
2
|
4
|
4
|
0
|
4 |
Iran |
1
|
3
|
0
|
1
|
2
|
1
|
4
|
-3
|
|
ziua, data
|
|
ora
|
|
|
|
duminica, 15 iunie |
Argentina
|
2-1
|
Bosnia
|
|
|
luni, 16 iunie |
Iran
|
0-0
|
Nigeria
|
|
|
sambata, 21 iunie |
Argentina
|
1-0
|
Iran
|
|
|
sambata, 21 iunie |
Nigeria
|
1-0
|
Bosnia
|
|
|
miercuri, 25 iunie |
Nigeria
|
2-3
|
Argentina
|
|
|
miercuri, 25 iunie |
Bosnia
|
3-1
|
Iran
|
|
|
|
Grupa G |
Clasament |
Rezultate/Program |
Loc
|
Echipa
|
PCT
|
P
|
V
|
E
|
I
|
GM
|
GP
|
+/-
|
1 |
Germania |
7
|
3
|
2
|
1
|
0
|
7
|
2
|
5
|
2 |
SUA |
4
|
3
|
1
|
1
|
1
|
4
|
4
|
0
|
3 |
Portugalia |
4
|
3
|
1
|
1
|
1
|
4
|
7
|
-3
|
4 |
Ghana |
1
|
3
|
0
|
1
|
2
|
4
|
6
|
-2
|
|
ziua, data
|
|
ora
|
|
|
|
luni, 16 iunie |
Germania
|
4-0
|
Portugalia
|
|
|
luni, 16 iunie |
Ghana
|
1-2
|
SUA
|
|
|
sambata, 21 iunie |
Germania
|
2-2
|
Ghana
|
|
|
duminica, 22 iunie |
SUA
|
2-2
|
Portugalia
|
|
|
joi, 26 iunie |
SUA
|
0-1
|
Germania
|
|
|
joi, 26 iunie |
Portugalia
|
2-1
|
Ghana
|
|
|
|
Grupa H |
Clasament |
Rezultate/Program |
Loc
|
Echipa
|
PCT
|
P
|
V
|
E
|
I
|
GM
|
GP
|
+/-
|
1 |
Belgia |
9
|
3
|
3
|
0
|
0
|
4
|
1
|
3
|
2 |
Algeria |
4
|
3
|
1
|
1
|
1
|
6
|
5
|
1
|
3 |
Rusia |
2
|
3
|
0
|
2
|
1
|
2
|
3
|
-1
|
4 |
Coreea de Sud |
1
|
3
|
0
|
1
|
2
|
3
|
6
|
-3
|
|
ziua, data
|
|
ora
|
|
|
|
marti, 17 iunie |
Belgia
|
2-1
|
Algeria
|
|
|
marti, 17 iunie |
Rusia
|
1-1
|
Coreea S.
|
|
|
duminica, 22 iunie |
Belgia
|
1-0
|
Rusia
|
|
|
duminica, 22 iunie |
Coreea S.
|
2-4
|
Algeria
|
|
|
joi, 26 iunie |
Coreea S.
|
0-1
|
Belgia
|
|
|
joi, 26 iunie |
Algeria
|
1-1
|
Rusia
|
|
|
|