Cupa Mondiala 2014

Calendar meciuri si Program Cupa Mondiala 2014

Iata mai jos calendarul de la Cupa Mondiala 2014 (12 iunie - 13 iulie), cu toate grupele, orele partidelor din grupe, dar si tabloul fazei finale, cu optimi, sferturi, semifinale si finala. Va oferim calendarul in doua formate: in prima parte este programul pe zile, iar in a doua programul pe grupe si faza finala. Toate meciurile sunt live text pe onlinespot.ro -  primul site din Romania care a transmis live pe Internet o Cupa Mondiala de Fotbal, cea din 2002.
UTILE CM 2014: Stiri Cupa Mondiala Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program | Golgheteri Taboul faza finalaCalendar pe zile CM 2014 | Prezentare: Toate echipele | Loturi finale | Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial

RECOMANDARE, STIREA "MONDIALA" A MOMENTULUI> Spania este eliminata de la Cupa Mondiala

Calendar pe zile

Joi, 12 iunie
Brazilia - Croatia (Grupa A) 3-1  live | cronica
Vineri, 13 iunie
19:00: Mexic - Camerun (Grupa A) 1-0  live | cronica
22:00: Spania - Olanda (Grupa B) 1-5  live | cronica
1:00: Chile - Australia (Grupa B) 3-1  live | cronica
Sambata, 14 iunie
19:00: Columbia - Grecia (Grupa C) 3-0  live | cronica
22:00: Uruguay - Costa Rica (Grupa D) 1-3  live | cronica
1:00: Anglia - Italia (Grupa D) 1-2 live | cronica
4:00: C. de Fildes - Japonia (Grupa C) 2-1  live | cronica
Duminica, 15 iunie
19:00: Elvetia - Ecuador (Grupa E) 2-1  live | cronica
22:00: Franta - Honduras (Grupa E) 3-0  live | cronica
1:00: Argentina - Bosnia (Grupa F) 2-1 livecronica
Luni, 16 iunie
19:00: Germania - Portugalia (Grupa G) 4-0  live | cronica
22:00: Iran - Nigeria (Grupa F) 0-0  live | cronica
1:00: Ghana - SUA (Grupa G) 1-2 live | cronica
Marti, 17 iunie
19:00: Belgia - Algeria (Grupa H) 2-1 live | cronica
22:00: Brazilia - Mexic (Grupa A) 0-0 live | cronica
1:00 Rusia - Coreea de Sud (Grupa H) 1-1 live | cronica
miercuri, 18 iunie
19:00 Australia - Olanda (Grupa B) 2-3 live | cronica
22:00 Spania - Chile (Grupa B) 0-2 live | cronica
1:00: Camerun - Croatia (Grupa A) 0-4 live | cronica
Joi, 19 iunie
19:00: Columbia -C. de Fildes (Grupa C) 2-1 live | cronica
22:00 Uruguay - Anglia (Grupa D) 2-1 live | cronica
1:00: Japonia - Grecia (Grupa C) 0-0 live | cronica
Vineri, 20 iunie
19:00: Italia - Costa Rica (Grupa D) 0-1 live | cronica
22:00: Elvetia - Franta (Grupa E) 2-5 live | cronica
1:00: Honduras - Ecuador (Grupa E) 1-2 live | cronica
Sambata, 21 iunie
19:00: Argentina - Iran (Grupa F) 1-0 live | cronica
22:00: Germania - Ghana (Grupa G) 2-2 live | cronica
1:00: Nigeria - Bosnia (Grupa F) 1-0 live | cronica
Duminica, 22 iunie
19:00: Belgia - Rusia (Grupa H) 1-0 live | cronica
22:00 Coreea de Sud-Algeria (Grupa H) 2-4 live | cronica
1:00: SUA - Portugalia (Grupa G) 2-2 live | cronica
Luni, 23 iunie
19:00: Australia - Spania (Grupa B) 0-3 live | cronica
19:00: Olanda - Chile (Grupa B) 2-0 live | cronica
23:00: Camerun - Brazilia (Grupa A) 1-4 live | cronica
23:00: Croatia - Mexic (Grupa A) 1-3 live | cronica
Marti, 24 iunie
19:00: Italia - Uruguay (Grupa D) 0-1
19:00: Costa Rica - Anglia (Grupa D) 0-0
23:00: Japonia - Columbia (Grupa C) 1-4
23:00: Grecia - C. de Fildes (Grupa C) 2-1
Miercuri, 25 iunie
19:00: Nigeria - Argentina (Grupa F) 2-3
19:00: Bosnia - Iran (Grupa F) 3-1
23:00: Honduras - Elvetia (Grupa E) 0-3
23:00: Ecuador - Franta (Grupa E)
Joi, 26 iunie
19:00: SUA - Germania (Grupa G) 0-1
19:00: Portugalia - Ghana (Grupa G) 2-1
23:00: Coreea de Sud-Belgia (Grupa H) 0-1
23:00: Algeria - Rusia (Grupa H) 1-1
Sambata, 28 iunie
19:00: Brazilia - Chile 4-3 (optimi)
23:00: Columbia - Uruguay 2-0 (optimi)
Duminica, 29 iunie
19:00: Olanda - Mexic 2-1 (optimi)
23:00: Cost Rica - Grecia 6-4 (optimi)
Luni, 30 iunie
19:00: 1E - 2 F (optimi)
23:00: 1G - 2H (optimi)
Marti, 01 iulie
19:00: 1F - 2E (optimi)
23:00: 1H - 2G (optimi)
Vineri, 04 iulie
19:00 Brazilia - Columbia (sferturi 1)
23:00 Olanda - Costa Rica (sferturi 2)
Sambata, 05 iulie
19:00 1F-2E vs. 1H-2G (sferturi 3)
23:00 1B-2A vs. 1D-2C (sferturi 4)
Marti, 08 iulie
23:00 Sfert 1 vs. Sfert 2 (semifinale)
Miercuri, 09 iulie
23:00 Sfert 3 vs. Sfert 4 (semifinale)
Sambata, 12 iulie
23:00 Finala mica
Duminica, 13 iulie
22:00 FINALA MARE
 

 

Calendar Grupe

Grupa A Grupa B
Brazilia, Croatia, Mexic, Camerun Spania, Olanda, Chile, Australia
joi, 12 iunie, 23:00: Brazilia - Croatia
vineri, 13 iunie, 19:00: Mexic - Camerun
marti, 17 iunie, 22:00: Brazilia - Mexic
miercuri, 18 iunie, 1:00: Camerun - Croatia
luni, 23 iunie, 23:00: Camerun - Brazilia
luni, 23 iunie, 23:00: Croatia - Mexic
vineri, 13 iunie, 22:00: Spania - Olanda
vineri, 13 iunie, 1:00: Chile - Australia
miercuri, 18 iunie 19:00 Australia - Olanda
miercuri, 18 iunie, 1:00: Spania - Chile
luni, 23 iunie, 19:00: Australia - Spania
luni, 23 iunie, 19:00: Olanda - Chile
   
Grupa C Grupa D
Columbia, Grecia, Coasta de Fildes, Japonia Uruguay, Costa Rica, Anglia, Italia
sambata, 14 iunie, 19:00: Columbia - Grecia
sambata, 14 iunie, 1:00: C. de Fildes - Japonia
joi, 19 iunie, 19:00: Columbia -C. de Fildes
joi, 19 iunie, 1:00: Japonia - Grecia
marti, 24 iunie, 23:00: Japonia - Columbia
marti, 24 iunie, 23:00: Grecia - C. de Fildes
sambata, 14 iunie, 22:00: Uruguay - Costa Rica
sambata, 14 iunie, 4:00: Anglia - Italia
joi, 1 iunie, 22:00: Uruguay - Anglia
vineri, 20 iunie, 19:00: Italia - Costa Rica
marti, 24 iunie, 19:00: Italia - Uruguay
marti, 24 iunie, 19:00: Costa Rica - Anglia
   
Grupa E Grupa F
Elvetia, Ecuador, Franta, Honduras Argentina, Bosnia, Iran, Nigeria
duminica, 15 iunie, 19:00: Elvetia - Ecuador
duminica, 15 iunie, 22:00: Franta - Honduras
vineri, 20 iunie, 22:00: Elvetia - Franta
vineri, 20 iunie, 1:00: Honduras - Ecuador
miercuri, 25 iunie, 23:00: Honduras - Elvetia
miercuri, 25 iunie, 23:00: Ecuador - Franta
duminica, 15 iunie, 1:00: Argentina - Bosnia
luni, 16 iunie, 22:00: Iran - Nigeria
sambata, 21 iunie, 19:00: Argentina - Iran
sambata, 21 iunie, 1:00: Nigeria - Bosnia
miercuri, 25 iunie, 19:00: Nigeria - Argentina
miercuri, 25 iunie, 19:00: Bosnia - Iran
   
Grupa G Grupa H
Germania, Portugalia, Ghana, SUA Belgia, Algeria, Rusia, Coreea de Sud

luni, 16 iunie, 19:00: Germania - Portugalia
luni, 16 iunie, 1:00: Ghana - SUA
sambata, 21 iunie, 22:00: Germania - Ghana
duminica, 22 iunie, 1:00: SUA - Portugalia
joi, 26 iunie, 19:00: SUA - Germania
joi, 26 iunie, 19:00: Portugalia - Ghana

marti, 17 iunie, 19:00: Belgia - Algeria
marti, 17 iunie, 1:00: Rusia - Coreea de Sud
duminica, 22 iunie, 1:00: Belgia - Rusia
duminica, 22 iunie, 19:00: Coreea de Sud-Algeria
joi, 26 iunie, 23:00: Coreea de Sud-Belgia
joi, 26 iunie, 23:00: Algeria - Rusia

Calendar Faza Finala

Optimi Sferturi Semifinale Finala
28 iunie, 19:00: 1A - 2B
28 iunie, 23:00: 1C - 2D
29 iunie, 19:00: 1B - 2A
29 iunie, 23:00: 1D - 2C
30 iunie, 19:00: 1E - 2 F
30 iunie, 23:00: 1G - 2H
01 iulie, 19:00: 1F - 2E
01 iulie, 23:00: 1H - 2G
1. 04 iulie 19:00
1A-2B vs. 1C-2D

2. 04 iulie 23:00
1E-2F vs. 1G-2H

3. 05 iulie 19:00
1F-2E vs. 1H-2G

4. 05 iulie 23:00
1B-2A vs. 1D-2C
08 iulie 23:00
Sfert 1 vs. Sfert 2

09 iulie 23:00
Sfert 3 vs. Sfert 4

Finala mare
13 iulie 22:00

Finala mica
12 iulie 23:00

 



# Echipă J +/- P
1 CFR Cluj 21 24 49
2 FCSB 21 29 44
3 Craiova 21 12 40
4 Botosani 21 4 35
5 Viitorul 21 12 34
6 Astra 21 9 34
Calendar meciuri si Program Cupa Mondiala 2014