Gloria Bistrita

Inca o remiza pentru Gloria Bistrita in Antalya

Gloria Bistrita a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul amical disputat vineri in Turcia in fata celor de la Serif Tiraspol, echipa antrenata de fostul tehnician al Stelei, Mihai Stoichita.

In meciul de pregatire din Antalya, trupa lui Nae Manea a reusit sa revina de la 0-2 in a doua repriza si sa smulga o remiza in fata rusilor de la Serif Tiraspol. Formatia antrenata de Mihai Stoichita a deschis scorul in minutul 13 prin Henrique Luvannor si s-a distantat pe tabela in minutul 35 prin golul marcat de Miral Samardzici.

Gloria Bistrita a revenit cu forte proaspete dupa pauza, a redus din diferenta in minutul 57 prin Radu Razvan, pentru ca Otniel Sighiartau sa stabileasca scorul final in minutul 88.

Aceasta este a doua remiza a bistritenilor in cantonamentul din Antalya, dupa cea fara gol din meciul cu coreenii de la FC Daegu. Gloria a intregistrat si o infrangere cu ucrainenii de la Metalist Zaporoje.

Onlinesport: Irina Maxim