Cupa Mondiala 2014

VIDEO Scandal la Ecuador-Argentina. Mascherano loveste cu piciorul un medic

Incidente nedorite in finalul meciului Ecuador-Argentina din preliminariile sud-americane pentru Cupa Mondiala 2014. Javier Mascherano de la Argentina a fost dat afara de pe teren dupa ce l-a lovit cu piciorul in spate pe medicul ecuadorian care il transporta in afara terenului pe masinuta medicala. Gestul fundasului argentinian a provocat o reactie vehementa din partea ecuadorienilor si a fost nevoie de interventia fortelor de ordine pe teren pentru a calma spiritele. Vedeti mai jos imagini video.

Mascherano a reactionat dupa incheierea meciului pe Twitter si a prezentat scuze pentru gestul sau urat: "Imi prezint scuze pentru reactia nejustificata pe care am avut-o".

Ecuador - Argentina s-a incheiat 1-1 dupa ce Kun Aguero deschisese scorul pentru oaspeti din penalty in primele 5 minute, iar Segundo Castilo a egalat in minutul 17.

Argentina ramane lidera in America de Sud dupa acest egal, cu 27 de puncte, urmata de Columbia, cu 26 de puncte, si Ecuador (22).