3
0
Rusia

Asa am trait Uruguay - Rusia pentru ordinea finala in Grupa A

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Uruguay - Rusia din Grupa A la Cupa Mondiala.

FINAL Egipt - Arabia Saudita 1-2
Marcatori: Salah 22' / Salman (45+3' pen.), Salem (90)
Penalty ratat de sauditi prin Fahad (41')!

18:52

90'

Gol Cavani!

Centrare din corner, Akinfeev respinge in fata capul lui Godin si Cavani e pe faza pentru a impinge mingea in poarta.

90'

Rodriguez il intinde din nou pe Akinfeev. Acesta respinge de sub transversala.

87'

Akinfeev scoate de pe linia portii, mingea ramane in posesia uruguayenilor care forteaza golul trei.

86'

Cavani suteaza spre poarta si mingea e blocata in corner.

82'

Akinfeev se opune golului la sutul lui Cristian Rodriguez din afara careului.

72'

Rodriguez intra in locul lui Naguez.

70'

Dzyuba incaseaza un cot in figura si rusii solicita cartonas rosu.

62'

Arrascaeta intra in locul lui Betancur, jucator care incasase si un galben.

59'

Betancur castiga o minge la limita terenului si centreaza periculos in fata portii, balonul ii revine si apoi suteaza in blocaj.

46'

S-a reluat meciul dintre Uruguay si Rusia.

17:48

Pauza la Samara in meciul Uruguay - Rusia.

42'

Egipt - Arabia Saudita 1-0
Drama pentru sauditi in cealalta patida. Fahad a ratat o lovitura de la 11 metri acordata pentru un hent comis de egipteanul Fathi. Veteranul El Hadary (45 ani) respingand in transversala.

37'

Centrarea lui Torreira pentru Suarez iese afara si Cheryshev este inlocuit cu Mario Fernandes. O mutare defensiva la rusi.

36'

Cartonas rosu Smolnikov!

Fundasul dreapta Smolnikov vede al doilea galben pentru un fault asupra lui Laxalt si Rusia ramane in inferioritate numerica.

28'

Sansa de 3-0 ratata de Betancour singur cu portarul. Pe urmarire Cavani nu a reusit sa impinga mingea in poarta.

24'

Gol Cheryshev (ag)!

Uruguay isi dubleaza avantajul prin Laxalt, al carui sut a fost deviat in propria poarta de Cheryshev. Intre timp a deschis scorul si Egipt in cealalta partida. Salah autorul golului.

12'

Rusii se arunca in atac si Muslera blocheaza mingea lui Cheryshev.

10'

Gol Luis Suarez!

Deschidere de scor la Samara. Luis Suarez transforma in gol lovitura libera cu un sut pe langa zid in stanga lui Akinfeev.

9'

Lovitura libera pentru Uruguay din marginea careului rusilor. Inceput mai bun de meci pentru sud-americani.