1
0
Arabia Saudita

Asa am trait Uruguay - Arabia Saudita

De la 18:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Uruguay - Arabia Saudita din Grupa A a Cupei Mondiale.

19:52

89'

Minge in marginea careului pentru voleul lui Suarez. Executie complet ratata.

86'

Cavani rateaza singur cu portarul saudit si ramane cu 42 de goluri la nationala.

82'

Nandez intra in locul lui Sanchez.

78'

Intra si Alsahlawi in locul lui Fahad.

75'

Hatan ii lasa locul lui Kanno.

62'

Centrare fabuloasa oferita de Cavani in careu pentru aparitia lui Sanchez in careu. Reluare din plonjon pe langa poarta.

57'

Torreira intra in locul lui Vecino, iar Laxalt ii ia locul lui Rodriguez.

51'

Respinge portarul Alowais.

50'

Faza fixa la poarta sauditilor. Luis Suarez langa balon.

46'

Incepe repriza secunda.

19:14
29'

Acelasi Hatan apare din nou la finalizare si reia din 7-8 metri peste poarta. Mingea il depasise pe Godin.

26'

Hatan gaseste poarta cu un sut din actiune, o executie frumoasa cu stangul. Respinge Muslera peste poarta.

25'

24'

Gol Suarez!

Portarul saudit iese gresit la centrarea din corner si mingea ajunge in sase metri la Luis Suarez. Finalizare simpla ca "buna ziua". Golul 52 in nationala la meciului 100.

22'

Osama respinge in corner mingea centrare de Rodriguez.

21'

Sut peste poarta lui Muslera dupa o incercare timida de atac a sauditilor.

20'

Faza rapida a sud-americanilor. Mingea ajunge in stanga la Cavani si centrarea acestuia este respinsa in corner.

15'

Luis Suarez cauta coltul scurt si mingea e deviata in corner. Niciunul dintre arbitri n-a vazut ca ultimul care a atins mingea a fost un saudit.

13'

Centrare a lui Caceres in fata portii si Cavani trimite in peluza.

8'

Sansa pentru sauditi la o faza fixa. Mingea trimisa de Alburayk este deviata in corner de zidul uruguayan.

0'
12:13

Ultima victorie a sauditilor la Cupa Mondiala dateaza din 1994 (1-0 cu Belgia in grupe). Au urmat 11 partide fara victorie in ultimii 24 de ani, timp in care Arabia Saudita n-a mai obtinut decat doua remize. Doar intr-un singur meci din ultimele 14 sauditii au scapat fara gol primit. In rest au incasat 37 de goluri!

12:11

Din 1954 Uruguay n-a mai castigat primele doua meciuri la Cupa Mondiala. Sud-americanii au pierdut o singura partida din ultimele noua disputate in faza grupelor, castigand cinci din ultimele sase.

12:11

Cele doua echipe nu s-au mai intalnit niciodata pana acum la Cupa Mondiala. Au existat doua meciuri amicale, unul castigat de Arabia Saudita (!) si altul incheiat la egalitate.

12:08

Luis Suarez se afla in fata meciului cu numarul 100 in nationala Uruguayului. Doar alti cinci jucatori au atins aceasta borna etalon. 51 de goluri a marcat Suarez pentru Uruguay, fiind golgeter all time pentru nationala tarii sale.