1
0
Peru

Asa am trait Franta - Peru

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Franta - Peru din Grupa C la Cupa Mondiala.

19:53

Franta castiga si este calificata in optimi.

88'

Sut modest trimis de Guerrero din lovitura libera. Mingea ajunge in bratele lui Lloris.

82'

Ruidiaz intra in locul lui Cueva. Peru joaca in ultimele minute cu trei atacanti in cautarea egalarii.

81'

Jocul este reluat si Dembele rateaza cu un stang din interiorul careului.

80'

Flores primeste galben pentru un fault la centrul terenului, un fault pe care insa nu l-a facut el. Eroare a centralului saudit pe care tot el o repara probabil la sugestia venita de la colegii din studio.

80'

Fekir intra in locul lui Griezmann.

74'

Dembele intra in locul lui Mbappe. Prima schimbare a francezilor.

74'

Carrillo centreaza in fata portii si Farfan reia acrobatic in plasa laterala.

68'

Corner al peruanilor ramas fara rezultat. Centralul din Arabia Saudita fluiera un fault in atac.

58'

Centrare a lui Carrillo de pe dreapta in fata portii. Farfan ajunge tarziu.

50'

Sut senzational prins de la distanta de Aquino. Minge izbeste incheietura barelor si iese afara.

46'

Dubla schimbare la Peru: Farfan si Santaromita intra in locul lui Yotun si Rodriguez.

46'

Start de repriza secunda.

18:47

Final de prima repriza la Ekaterinburg.

39'

Gallese iese din poarta la timp si blocheaza mingea lui Griezmann pentru Giroud.

35'

Gol Mbappe!

Minge pierdute de peruani in propria jumatate, Pogba continua pentru Giroud si mingea trimisa de acesta spre poarta este impinsa de Mbappe dincolo de linia portii.

31'

Sansa mare de gol pentru Peru la sutul lui Guerrero. O minge pe centrul portii respinsa de Lloris.

22'

Guerrero avertizat pentru un fault in atac.

16'

Matuidi incaseaza primul galben al meciului.

16'

Giroud intoarce pentru sutul lui Griezmann din marginea careului. Respinge portarul Gallese cu piciorul.

14'

Varane se inalta in sase metri la prima bara si trimite cu capul pe langa poarta.

12'

Pogba incearca sutul de la distanta. Mingea musca din gazon in fata portii si trece putin alaturi.

10'

Minge in careu pentru Griezmann si septarul francez trimite pe langa poarta.

0'
13:08

Peru este fara victorie in ultimele sapte meciuri la Cupa Mondiala, obtinand doar doua remize in acest interval.

13:07

Ultima echipa sud-americana care a invins Franta la o Cupa MOndiala a fost Argentina in 1978. De atunci francezii au rezistat in sapte meciuri contra echipelor sud-americane, inregistrand trei victorii si patru remize. Franta n-a primit gol in ultimele sase meciuri la Cupa Mondiala contra echipelor din America de Sud.

13:06

Singura intalnire directa dateaza din 1982, chiar inaintea primei participari a peruanilor la Cupa Mondiala. Echipa sud-americana castiga atunci, cu 1-0, pe Parc des Princes din Paris.