3
0
Panama

Asa am trait Belgia - Panama

Pentru Panama meciul cu Belgia a fost primul din istorie la Cupa Mondiala, in timp ce "Dracii Rosii" vor sa repete forma din urma cu patru ani, cand au castigat patru meciuri la rand fiind opriti in sferturi de Argentina.

19:53

Final de partida. Victorie clara pentru Belgia.

90'

Incercare de sut din propria jumatate. Emotii pentru Courtois.

89'

Chadli intra in locul lui Witsel, usor accidentat.

89'

Escobar prinde poarta cu un sut din lovitura libera. Prinde Courtois fara emotii.

75'

Gol Lukaku!

Belgienii pornesc cu mingea din propria jumatate, Hazard patrunde vijelios si paseaza decisiv pentru finalizarea lui Lukaku. Scarita peste un Penedo victima sigura.

74'

Dembele intra in locul lui Carrasco.

72'

Tejada (36 ani) intra in locul lui Perez (37 ani).

68'

Gol Lukaku!

Centrare in fata portii si Lukaku il executa pe dinamovistul Penedo.

57'

Godoy avertizat pentru un fault in propria jumatate.

55'

Murillo scapa singur cu portarul belgian si rateaza incredibil. Cea mai mare sansa a panamezilor.

51'

Cartonas galben Murillo!

Murillo avertizat pentru un fault in marginea careului.

47'

Gol Mertens!

Mertens deschide scorul cu un exterior de senzatie din marginea careului. Nicio sansa pentru Penedo.

46'

18:49

Pauza in meciul de la Soci.

45'

Cartonas galben Barcenas!

Avertisment pentru panamezi.

40'

Pasa in adancime pentru Lukaku. Iese Penedo si respinge in extremis din fata atacantului belgian.

35'

Corner pentru panamezi ramas fara rezultat. Una dintre putinele aparitii ale echipei din CONCACAF in jumatatea belgiana.

24'

Escobar respinge centrarea lui Hazard din coltul terenului, dupa ce acesta scosese din joc doi adversari.

22'

Reluare a lui De Bruyne din actiune peste poarta aparata de dinamovistul Penedo.

21'

De Bruyne centreaza la intalnire in fata portii, Penedo e depasit si Torres respinge in corner.

19'

Belgienii pun rapid mingea in joc si Mertens suteaza in plasa laterala.

18'

Cartonas galben Davis!

Avertisment si pentru panamezi.

14'

Cartonas galben Meunier!

Primul avertisment al meciului.

11'

Torres trimite neglijent spre propriul portar, Hazard intercepteaza si trimite in plasa laterala. Uriasa ocazie pentru Belgia.

7'

Panamezii sunt inghesuiti serios in propriul careu.

7'

Penedo se opune golului la sutul lui Mertens. Corner pentru belgieni.

1'

Start de partida la Soci, primul meci din istorie pentru Panama la Cupa Mondiala.

17:58

Janny Sikazwe din Zambia arbitreaza la centru.

17:11
13:49

Belgia se numara printre cele patru echipe europene calificate fara infrangere la turneul final, alaturi de Anglia, Spania si Germania.

13:49

Ultimele opt goluri marcate de belgieni la Cupa Mondiala au venit dupa minutul 70.

13:48

Belgia a pierdut o singura data, in Mexic 1986, in ultimele noua meciuri inaugurale la Cupa Mondiala.

13:47

Panama il are in lot pe Jaime Penedo, portarul lui Dinamo Bucuresti, singurul reprezentant al Ligii 1 la Cupa Mondiala din Rusia.

13:46

Aceasta este prima intalnire din istorie a celor doua echipe.

13:46

Prezenta in Brazilia dupa o absenta de 12 ani, Belgia ajungea in sferturile de finala dupa un parcurs fabulos, cu patru victorii la rand.

13:45

Pentru Panama este primul meci din istorie la Cupa Mondiala, calificarea istorica fiind sarbatorita de intreaga micuta natiune din America Centrala.