2
Anglia
Alli 59' Maguire 31'

Asa am trait Suedia - Anglia 0-2

Am transmis live text in aceasta pagina dupa ora 17:00 sfertul de finala dintre Suedia si Anglia.

18:52

Bjorn Kuipers fluiera finalul meciului si Anglia revine in semifinale la Cupa Mondiala dupa 28 ani.

77'

Kraft respinge in extremis din fata lui Sterling la centrarea lui Trippier.

71'

Sansa de gol pentru Suedia la reluarea lui Larsson. O minge respinsa de Pickford si este primul corner al Suediei.

66'

Mingea se strecoara prin fata portii suedeze si in cele din urma ajunge la Maguire care trage peste poarta.

62'

Sansa mare de gol ratata de Suedia prin Claesson. Inca o data Pickford blocheaza decisiv.

59'

Gol Alli!

Faza prelungita de atac a englezilor, centrare din dreapta si Delle Alli reia decisiv cu capul.

56'

Sut din afara careului incercat de Lingaard. Mingea e deviata in corner.

54'

Sansa pentru Anglia la o minge centrata din lovitura libera in careul suedez. Sterling rateaza reluarea din cadere.

47'

Interventie salvatoare din partea lui Pickford la capul lui Berg.

46'

Se reia jocul.

45'

Sansa de 2-0 ratata de Sterling, jucator care a tinut inutil de minge avandu-i in stanga pe Kane si Alli. Acesta a preferat finalizarea si Granqvist s-a opus respingand in corner.

31'

Gol Maguire!

Maguire se inalta in centrul careul dupa o centrare din corner si inscrie cu o lovitura de cap.

23'

Interventie sigura a lui Olsen la minge centrata de Trippier in fata portii. Augustinsson a deviat decisiv cat sa nu ajunga balonul la Kane.

19'

Kane rateaza prima ocazie a meciului cu un sut din afara careului care trece pe langa poarta.

11'

Lingaard trimite pe poarta in bratele lui Olsen.

6'

Dele Alli incearca pasa decisiva pentru Kane. Intervine portarul suedez.

5'

Anglia incepe mai bine si se instaleaza in jumatatea adversa.

1'

Incepe meciul de la Samara.

16:46
10:44

Pe 14 noiembrie 2012 a avut loc ultimul meci Suedia - Anglia, scandinavii impunandu-se, cu 4-2, iar Zlatan Ibrahimovic marca un gol spectaculos dintr-o foarfeca din afara careului.

10:44

Cele doua echipe s-au intalnit de 23 de ori in istorie, impartindu-si victoriile, cate sapte de fiecare.