1
0
Belgia

Asa am trait Franta - Belgia, prima semifinala la Cupa Mondiala

Am transmis live text in aceasta pagina, marti seara de la ora 21:00, prima dintre semifinalele Cupei Mondiale: Franta - Belgia.

22:54

Final de meci. Franta se califica in finala Cupei Mondiale.

90'

Corner

Mare ocazie pentru Franta la sutul lui Tolisso respins de Courtois

90'

Vertonghen isi pierde rabdarea cu Mbappe si il opreste prin fault.

90'

Courtois retine sutul lui Griezmann.

90'

Mbappe vede galbenul dupa o tragere de timp jenanta.

90'

Chadli ii lasa locul lui Batsuahiy.

88'

De Bruyne trimite o diagonala lunga si Lukaku rateaza din nou de putin intalnirea cu balonul.

87'

Kante este avertizat pentru un fault asupra lui Hazard.

85'

Nzonzi intra in locul lui Giroud.

81'

Lloris face meciul carierei si respinge sutul in forta trimis de Witsel.

81'

Fellaini ii lasa locul lui Carrasco.

79'

Hazard e oprit prin fault de Giroud, dar arbitrul aflat foarte aproape de faza lasa jocul sa continue.

71'

Avertisment incasat de Alderweireld pentru un fault in atac.

65'

Acelasi Mertens centreaza din dreapta si Fellaini trimite pe langa poarta cu capul.

64'

Mertens centreaza la intalnire si Lloris respinge balonul. De minute bune Belgia domina jocul, Franta a facut pasul inapoi.

63'

Hazard opreste prin fault un contraatac al Frantei.

60'

Mertens intra in locul lui Dembele.

57'

Franta ramane sus si rateaza desprinderea prin Giroud. Interventie decisiva a lui Dembele.

55'

Contraatac al Frantei prin Mbappe in stanga si continuare in centru pentru aparitia lui Matuidi.

51'

Gol Umtiti!

Franta deschide scorul prin Umtiti cu capul la coltul scurt. Incredibil cum fundasul francez i-a luat fata inaltului Fellaini.

50'

Kompany salveaza Belgia la sutul lui Giroud din intoarcere.

47'

Centrare pentru Lukaku si acesta reia peste poarta din marcajul lui Varane.

46'

S-a reluat jocul.

21:48

Pauza la Sankt Petersburg.

45'

De Bruyne centreaza in careu, Umtiti rateaza preluarea si Lukaku nu reuseste sa profite.

44'

Griezmann suteaza in zidul belgian dintr-o lovitura libera.

40'

Mare sansa de gol ratata de francezi prin Pavard al carui sut a fost deviat cu piciorul de Courtois.

34'

Minge intoarsa de Mbappe pentru Giroud, dar acesta rateaza finalizarea din cadere.

32'

Griezmann suteaza peste poarta cu dreptul din afara careului.

27'

Umtiti pune un picior salvator si respinge din fata lui Guantanamo.

25'

Corner

Primul corner al meciului pentru Franta.

22'

Sut trimis de Alderweireld din interiorul careului si Lloris respinge in extremis in corner.

19'

Hazard isi face mingea pe sut si capul lui Varane scoate mingea in corner.

18'

Vine si replica francezilor prin Matuidi, jucator revenit dupa suspendare.

15'

Hazard primeste in careul de la De Bruyne si suteaza pe langa poarta. Prima ocazie a meciului.

13'

Minge in adancime pentru sprintul lui Mbappe. Iese Courtois si retine balonul.

11'

Minge in careu pentru Mbappe, dar acesta continua cu Giroud si francezii pierd posesia.

8'

Un inceput prudent de partida. Belgia are mai mult initiativa, in timp ce Franta sta la cutie deocamdata.