US Open

Asa am trait Simona Halep cu Taylor Townsend in turul 2 la US Open

Sursă foto: twitter.com/usopen

Simona Halep a intalnit-o pe Taylor Townsend din Statele Unite, joi dupa ora 22:00, intr-un meci din turul 2 la US Open.

US Open - Turul 2 SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 6 3 6
Taylor Townsend (SUA) 2 6 7

Vedeti aici cotele oferite de BAUMBET pentru Halep - Townsend

Tiebreak: 0-1,0-2,1-2,2-2,2-3,3-3,3-4,4-4,4-5,4-6,4-7.

SET 3, 6-6 Minge de meci ratata si de Simona Halep! A scapat returul afara. Inca unul afara si setul ajunde la tiebreak-ul decisiv.

SET 3, 6-5 Halep salveaza minge de break in acest game si revine la conducere. N-a mai condus in decisiv de la 2-1. Printre spectatori se numara si fostul mare baschetbalist Kobe Bryant.

SET 3, 5-5 Doua mingi de meci salvate de Halep. Incredibil meci, cat suspans! La US Open, ne amintim, se joaca tie-break la 6-6 in decisiv.

SET 3, 4-5 Halep supravietuieste cu greu in acest meci, dar Townsend va servi pentru castigarea partidei.

SET 3, 2-3 Break prin care Townsend intoarce scorul si preia conducerea in setul hotarator.

SET 2, 3-6 Townsend egaleaza scorul la seturi si vom avea decisiv.

SET 2, 1-3 Game de serviciu pierdut de Halep de la 30-15 in favoarea sa.

SET 2, 1-2 Halep reactioneaza imediat si recupereaza break-ul.

SET 2, 0-2 Primul break al meciului pentru Townsend.

SET 1, 6-2 Halep inchide setul cu game la zero. Nimic de facut din partea lui Townsend, redusa la nivelul unei jucatoare din afara topului 100.

SET 1, 5-2 Break pentru Halep, al doilea in acest set.

SET 1, 4-2 Game la zero pentru Halep pe propriul serviciu. Primul al meciului si un raspuns care ii da incredere Simonei.

SET 1, 3-2 Halep reuseste primul break al meciului si trece la conducere.

SET 1, 2-2 De aceasta data Halep isi castiga cu usurinta game-ul de serviciu.

SET 1, 1-1 Doua mingi de break salvate de Halep in acest game.

SET 1, 0-1 Halep trimite afara cu reverul la minge de game pentru adversara.

22:54 A inceput meciul cu Townsend la serviciu.

Partida celor doua e programata a doua pe arena centrala Arthur Ashe de la Flushing Meadows.

In prima confruntare a zilei se intalnesc Alexander Zverev si Frances Tiafoe.

Halep si Townsend se vor duela pentru a patra oara in istorie.

Pana acum Halep a castigat toate intalnirile contra jucatoare americane: in 2017 la Cincinnati, in 2018 la Roland Garros si in 2019 la Miami.

De fiecare data Halep s-a impus in minimum de seturi.

Townsend ocupa locul 116 mondial si a ajuns pe tabloul de la US Open in urma meciurilor de calificare.

Americanca si-a egalat cel mai bun rezultat din cariera la Grand Slam-ul newyorkez, dupa ce a invins-o in primul tur pe Katerina Kozlova in trei seturi.