Asa am trait Simona Halep in turul 3 la Roland Garros

Simona Halep a jucat sambata in deschiderea programului pe arena centrala de la Roland Garros pentru un loc in optimile competitiei.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

Roland Garros - Turul 2 SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU)  6 6
 Lesia Tsurenko (UCR)   2 1

Vedeti aici cotele oferite de BAUMBET pentru Halep - Tsurenko

SET 2, 6-1 Halep inchide meciul dupa 55 de minute cu un voleu spectaculos din apropierea fileului.

SET 2, 5-1 Game de serviciu cedat de Halep la zero. Deznodamantul se mai amana putin.

SET 2, 5-0 Halep obtine un nou break si va servi pentru calificarea in optimile de finala.

12:50 Se reia meciul cu Halep la serviciu.

SET 2, 3-0 Forteaza Halep si se desprinde la adapostul unui nou break. Tsurenko intrerupe meciul pentru un timeout medical.

SET 2, 2-0 Game de serviciu adjudecata fara prea multe probleme de Simona.

SET 2, 1-0 Halep incepe cu break acest set secund.

SET 1, 6-2 Dupa 25 de minute Halep inchide primul set la serviciu.

SET 1, 5-2 Halep reface diferenta de trei jocuri si va servi pentru castigarea setului. Dupa sapte game-uri niciun punct castigat pe al doilea serviciu de vreuna dintre jucatoare.

SET 1, 4-2 Tsurenko face break-ul si reduce din diferenta.

SET 1, 4-1 De aceasta data un break la zero trecut in contul lui Halep care, dupa un inceput ezitant, pune stapanire pe joc.

SET 1, 3-1 Halep intrerupe seria break-urilor si se desprinde pe tabela.

SET 1, 2-1 Break la zero reusit de Halep. Pana acum niciuna dintre jucatoare nu si-a castigat serviciul.

SET 1, 1-1 Inceput ezitant la serviciu si pentru Halep, iar Tsurenko isi rapid break-ul inapoi.

SET 1, 1-0 Un prim game lung adjudecat de Halep in urma unei duble greseli din partea lui Tsurenko.

12:08 A inceput meciul cu Tsurenko la serviciu.

Pentru a opta oara in cariera Simona Halep o intalneste pe Lesia Tsurenko din Ucraina, iar scorul general este net favorabil jucatoarei din tara noastra: 7-0.

Ultimele doua partide au avut loc in acest an, ambele pe hard, si au fost castigate in minimum de seturi, la Doha si Dubai.