Roland Garros

Asa am trait Irina Begu in turul 2 la Roland Garros

Irina Begu a intalnit-o pe Karolina Muchova din Cehia in turul 2 la Roland Garros.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

Roland Garros - Turul 2 SET 1 SET 2 SET 3
Irina Begu (ROU) 1 6 6
Karolina Muchova (CEH) 6 3 4

SET 3, 6-4 Doua mingi de meci pentru Irina Begu! Ambele sunt ratate de Begu, care anuleaza o sansa de 5-5 a adversarei, pentru a profita de o minge afara la a treia minge de meci. Begu e in turul 3 la Roland Garros.

SET 3, 5-4 Presiune isi spune cuvantul si Begu rateaza sansa inchiderii partidei pe serviciu. Ar fi fost prea frumos!

SET 3, 5-3 Begu se desprinde cu break in fata. Are acum prima sansa la victorie.

SET 3, 3-3 Se intra in zona unde orice eroare poate fi decisiva. Meciul este unul de uzura, cu fiecare punct cantarind enorm.

SET 3, 2-1 Begu ramane la conducere dupa un nou game solid de serviciu.

SET 2, 6-3 Muchova isi pierde la zero serviciul si Begu trimite meciul in setul decisiv.

SET 2, 5-3 Serviciu as reusit de Begu la 40-30. Prima data in meci cand Begu are doua game-uri avantaj.

SET 2, 4-3 Inca o data in acest set Begu trece la conducere cu break in fata.

SET 2, 3-3 Rezista Begu intr-un game decis la avantaje dupa o minge trimisa afara de Muchova.

SET 2, 2-2 Muchova isi ia break-ul inapoi.

SET 2, 2-1 Begu trece in premiera la conducere, dupa ce a reusit primul ei break in acest meci.

SET 1, 1-6 Muchova inchide primul set cu break. Un set de 33 minute fara istoric pentru Begu, care a agonizat pe teren, sa spunem lucrurilor pe nume!

SET 1, 1-5 Game la zero obtinut de Muchova pe propriul serviciul.

SET 1, 1-4 Primul game obtinut de Begu la mare lupta, cu mingi de break salvate.

SET 1, 0-4 Begu scapa afara o dreapta si Muchova se distanteaza pe tabela. Doua break-uri fac diferenta, dar mai important e ca jocul lui Begu nu are consistenta.

SET 1, 0-3 Inca un break obtinut de cehoaica si Begu nu se regaseste in debutul partidei.

SET 1, 0-1 Lob senzational reusit de Muchova, care incepe cu break acest meci.

14:02 A inceput meciul cu Begu la serviciu.

Begu si Muchova se afla la prima intalnire directa in circuit.

Locul 73 in lume la aceasta ora, Muchova are 6-2 record pe zgura in 2019.

Cehoaica a ajuns in sferturi la Doha si a disputat finala de la Praga, pe teren propriu.