6
5
Dinamo

Asa am trait CS U Craiova - Dinamo in sferturile Cupei Romaniei

Miercuri seara am transmis live text meciul CS U Craiova - Dinamo din sferturile Cupei Romaniei (21:30). In prima partida a zilei FC Voluntari a eliminat CS Mioveni.

Penalty
P

6-5 Craiova, Ivan transforma si oltenii sunt in semifinale!!!

P

Ratare Dinamo, Spataru trimite peste poarta!

P

Ratare Craiova, Cerniauskas apara sutul lui Screciu (17 ani)

00:08

Se termina si prelungirile. Urmeaza loviturile de departajare.

Prelungiri 2
117'

In cele din urma Ivan se ridica si iese schiopatand in afara terenului. Suporterii olteni il apostrofeaza pe Hategan.

116'

Patrick Petre il accidenteaza pe Ivan si pare ceva serios dupa reactiile jucatorilor craioveni.

113'

Bancu ramane unu la unu cu Cerniauskas si acesta din urma se opune golului.

110'

Calancea scoate cu o mana sutul lui Hanca din interiorul careului. Dinamo domina aceasta repriza secunda a prelungirilor.

106'

Craiova pune mingea in joc pentru a doua repriza de prelungiri.

Pauza 3
23:49

Hategan fluiera finalul primei reprize de prelungiri dupa doua cornere la rand ale Craiovei.

Prelungiri 1

105'

Cerniauskas apara din nou senzational si respinge sutul lui Gustavo din lovitura libera.

104'

Gustavo obtine lovitura libera in marginea careului advers la un duel cu Patrick Petre.

100'

Se joaca pe contre in aceste momente si Calancea respinge sutul lui Nistor.

99'

Bancu suteaza in Dielna si oltenii solicita penalty. Hategan nici nu vrea sa auda de asa ceva.

97'

Spataru nu prinde poarta cu o reluare din interiorul careului la centrarea lui Filip.

91'

S-a reluat meciul. Dinamo a avut lovitura de incepere.

Pauza 2
23:26

Meciul intra in prelungiri.

90'

Contraatac al Craiovei irosit de Mazarache. Acesta n-a mai avut vlaga sa suteze decisiv.

90'

Zlatinsky nu prinde poarta cu un sut direct din lovitura libera. Dinamo scapa cu fata curata.

88'

Nistor trimite gresit in picioarele lui Ivan la 30 de metri de poarta dinamovista si atacantul Craiovei prinde un sut bun scos de Cerniauskas peste transversala.

85'

Centrare pentru Patrick Petre in careul craiovean si acesta da pe langa minge. O "chifla" fabuloasa pentru tanarul jucator al lui Dinamo.

82'

Popa reia cu capul peste poarta dupa o noua centrare din dreapta.

81'

Actiune personala din partea lui Mazarache, insa finalizarea lasa de dorit. O minge stearsa spre poarta dinamovista.

79'

Patrick Petre intra in locul lui Bumba.

75'

Ivan trimite fix in bratele lui Cerniauskas dintr-o lovitura libera obtinuta de Briceag in marginea careului dinamovist.

73'

Galben pentru Bancu la o faza de penalty. Hategan judeca pe dos si il avertizeaza pentru asa zisa simulare, dar a fost un fault vizibil din avion la intrarea lui Popescu.

68'

La prima atingere de balon dupa intrarea in locul lui Rivaldinho, Popa rateaza cea mai mare ocazie a lui Dinamo. Reluare cu capul la o centrare venita din dreapta, dar Calancea a avut o interventie fabuloasa respingand cu o mana.

63'

Cartonas rosu !

Baluta primeste al doilea cartonas galben si este eliminat.

63'

Mateiu ia o faza pe cont propriu si finalizeaza dezamagitor cu sut pe langa poarta.

55'

Nervii cedeaza pentru un duel la centrul terenului, Ivan si Filip fiind avertizati cu galben.

53'

Dielna primeste cartonasul galben pentru un fault in propria jumatate.

52'

Zlatinsky incearca sa-l surprinda pe Cerniauskas cu o minge pe coltul scurt. Lituanianul a ramas pe pozitie si a blocat.

51'

Ocazie pentru Craiova la centrarea lui Baluta in fata portii. Ivan si Jazvici trec pe langa minge.

46'

22:21

Ovidiu Hategan fluiera finalul primei reprize.

44'

Cerniauskas se opune golului la sutul lui Bancu din interiorul careului. O minge in forta cu stangul.

11'

Rivaldinho reia periculos cu capul pe langa poarta.

10'

Cartonas galben Briceag!

Pentru un fault asupra lui Romera in marginea propriului careu.

7'

Ocazie a oltenilor la reluarea cu capul trimisa de Jazvic putin peste transversala. Romera trecuse pe sub minge.