Cupa Romaniei

Minunea continuă! Corvinul Hunedoara, prima finalistă în Cupa României Betano

Echipa Corvinul Hunedoara scrie istorie în actuala ediție din Cupa României Betano și ajunge în finală, după ce a eliminat pe FC Voluntari, cu 3-1, în semifinala programată miercuri seara.

Fundașul Manolache a deschis scorul în minutul 27 cu o reluare din interiorul careului după o centrare din corner.

Voluntari a restabilit egalitatea prin Florea șase minute mai târziu, acesta reluând cu capul în poartă.

Două erori ale portarului oaspeților Vâlceanu au decis meciul în partea secundă.

Mai întâi acesta a luat un gol pe colțul scurt la șutul lui Neacșa de la aproximativ 30 de metri, pentru ca apoi să respingă în față un șut din afara careului și Coman a profitat marcând pentru 3-1, scorul final al întâlnirii de la Hunedoara.

Oțelul Galați - Universitatea Cluj este a doua semifinală din Cupa României Betano, meci programat joi seara de la ora 20:30.

Pentru Corvinul Hunedoara va fi prima finală din istorie în Cupă.