1
U Cluj
Nistor 45'

Așa am trăit Oțelul Galați - Universitatea Cluj

Joi seara s-a disputat a doua semifinală din Cupa României Betano între Oțelul Galați și Universitatea Cluj.

22:24

S-a încheiat meciul. Oțelul Galați merge în finala Cupei României Betano.

90'

Gertmonas apară lovitura de la 11 metri executată de Malle. Nici din a doua încercare acesta n-a reușit să marcheze.

90'

PENALTY pentru Oțelul după o fază de contraatac.

90'

Pap se opune golului la reluarea lui Bic din interiorul careului.

89'

Gol Chipciu (Ag)!

Oțelul trece la conducere în urma unui autogol al lui Chipciu după o centrare din corner.

88'

Paradă a lui Pap la șutul lui Popa din afara careului. Corner pentru U Cluj și galben încasat de Nistor.

80'

Șansă importantă irosită de gălățeni după o lovitură de la colțul terenului.

67'

Galben încasat de Cisotti, căpitanul Oțelului.

59'

Popa primește în careu și trimite pe lângă poartă.

46'

21:16

Radu Petrescu trimite echipele la vestiare. 1-1 la pauză în a doua semifinală din Cupa României Betano.

45'

Gol Nistor!

Șepcile Roșii egalează prin Dan Nistor din lovitură de la 11 metri.

45'

PENALTY pentru U Cluj la intervenția lui Cisotti asupra lui Roger.

41'

Popa combină cu Silaghi în careul advers și acesta trage în blocajul unui adversar.

35'

Silaghi trage de la distanță și mingea trece puțin pe lângă poarta gazdelor.

25'

Nistor irosește o bună șansă pentru U Cluj din lovitură liberă. Șut trimis peste poartă.

12'

Gol Cisse!

Bodișteanu centrează dintr-o lovitură liberă și Cisse înscrie cu o lovitură de cap.