Cupa Romaniei

FC Voluntari in semifinalele Cupei Romaniei cu gol in minutul 90

Echipa FC Voluntari a obtinut calificarea in semifinalele Cupei Romaniei dupa 2-1 pe terenul divizionarei secunde CS Mioveni.

Cernat a deschis scorul pentru ilfoveni in minutul 13 cu un sut din afara careului la o pasa cu calcaiul oferita de Vodut.

Mioveniul a egalat pana la pauza prin sutul lui Neagoe pe coltul scurt dintr-o lovitura libera de la marginea careului.

Gazdele au avut o bara transversala in partea secunda la reluarea lui Ayza deviata de un aparator al celor din Voluntari.

Cand partida se indrepta spre prelungiri, in minutele aditionale aratate de la margine pentru cele 90 regulamentare a venit golul calificarii celor de la Voluntari.

Deac, jucator intrat in partea secunda, a sutat din marginea careului si mingea a intrat in poarta dupa o dubla deviere, inclusiv din partea portarului celor de la Mioveni.

ACS Poli Timisoara si FC Voluntari sunt echipele calificate pana acum in semifinalele Cupei Romaniei.

Mai sunt de disputat meciurile: CS U Craiova - Dinamo (miercuri seara) si Viitorul - Astra (joi).