Cupa Romaniei

FCSB debutează cu victorie în Cupa României Betano

Echipa FCSB a câștigat cu 2-0 la Oradea contra celor de la FC Bihor, o echipă de Liga 3, în prima etapă din Grupa C a Cupei României Betano. Un meci disputat sub o nocturnă improvizată, cu peste 10.000 de spectatori în tribunele stadionului ”Iuliu Bodola”.
Așa am trăit: FC Bihor - FCSB

David Miculescu a deschis scorul în minutul 26 cu un șut din întoarcere. Cu doi adversari în spate, Miculescu a reușit să se întoarcă și să trimită în poartă.

Cea mai mare ocazie a gazdelor în prima repriză a fost irosită de Sergiu Jurj cu un șut care a ocolit poarta.

Fundașul Siyabonga Ngezana a marcat primul său gol la FCSB în partea secundă după o centrare a lui Darius Olaru din corner.

Sud-africanul a reluat cu umărul în poartă profitând de ezitarea portarului advers.

FCSB ocupă locul secund în Grupa C la egalitate de puncte cu Oțelul Galați, echipă care a câștigat cu 4-1 la Zalău.

Din această grupă mai fac parte Dinamo și FCU 1948.