Cupa Romaniei

Dinamo și FCU 1948 au remizat în Cupa României Betano. VAR-ul a întors un cartonaș roșu

Puțin peste 4.000 de spectatori potrivit cifrei oficiale au asistat, marți seara, pe Arena Națională la meciul Dinamo – FCU 1948 din Grupa C în Cupa României Betano.
Așa am trăit: Dinamo - FCU 1948

Dinamo a deschis scorul prin Amzăr în minutul 18, cu un șut din interiorul careului. O finalizare cu stângul la colțul lung.

Alb-roșii au trecut pe lângă 2-0 în minutul 32 la pătrunderea lui Abdallah. Portarul Gurău a respins in extremis cu piciorul în corner.

Cu zece minute înaintea pauzei același Abdallah a scăpat singur spre poartă și a fost agățat de Gurău.

Arbitrul Feșnic a scos fără ezitare cartonașul roșu pentru portarul celor de la FCU 1948, dar totul s-a schimbat în urma intervenției VAR.

Abdallah se afla în poziție afară din joc și cartonașul roșu arătat lui Gurău a fost schimbat în galben.

FCU 1948 a restabilit egalitatea în minutul 66 prin Alhassan dintr-o lovitură de la 11 metri obținută de Chițu.

În aceeași Grupă C, Oțelul Galați a învins SCM Zalău (Liga 3) în deplasare, scor 4-1.

Miercuri mai este programat duelul FC Bihor Oradea – FCSB.