1
FCU 1948
Alhassan 66'

Așa am trăit: Dinamo - FCU 1948

Am transmis live text în această pagină meciul Dinamo - FCU 1948 din Grupa C în Cupa României Betano. Partida a început la ora 21:00.

22:56

Final de partidă.

84'

Gurău respinge șutul lui Amzăr din interiorul careului.

66'

Gol Alhassan!

FCU egalează prin Alhassan din penalty. O execuție sigură pentru 1-1.

64'

Feșnic fluieră penalty pentru FCU la un fault asupra lui Chițu.

47'

Gurău scoate in extremis peste bară o minge trimisă de la distanță.

46'

21:52

1-0 pentru Dinamo la pauză.

45'

Galben încasat de Lacroix.

36'

❌ Feșnic anulează cartonașul roșu acordat lui Gurău. Portarul celor de la FCU se alege totuși cu un galben. Meciul e reluat cu lovitură liberă pentru olteni.

35'

Abdallah scapă singur cu portarul și cade în duel cu Gurău. Feșnic acordă cartonașul roșu, doar că pe reluare se vede că atacantul lui Dinamo a fost în offside.

33'

Centrare din corner și Ricardo Grigore trimite cu capul peste poartă.

32'

Dinamo aproape de 2-0 la șutul lui Abdallah. Mingea e respinsă cu piciorul de Gurău.

18'

Gol Amzar!

Dinamo deschide scorul prin Amzar cu un sut din interiorul careului. Finalizare cu stângul la colțul lung.

15'

Abdallah aproape de 1-0. Bara transversală s-a opus!

1'

A început meciul găzduit de Arena Națională. Puțini spectatori în tribunele marelui stadion.

21:00

Dinamo: Golubovic – Giafer, Patriche (cpt.), R. Grigore – Moura, Larrucea, I. Roșu, Iglesias, Amzăr – Gregorio, Abdallah;

FCU 1948: Gurău – Compagnucci, Lacroix, D. Henriques, Mascarenhas – R. Negru, Buta, Albu (cpt.), Van Durmen – Chițu, Blănuță.