2
U Cluj
Thiam 75' Chipciu 51'

Așa am transmis Hermannstadt – U Cluj în ”sferturile” din Cupa României

Miercuri seara, de la 19:00, transmitem live text în această pagină al doilea sfert de finală din Cupa României Betano, meciul dintre Hermannstadt și Universitatea Cluj.

Șepcile Roșii au câștigat ambele confruntări din acest sezon de Liga 1, în sezonul regular, de fiecare dată cu 1-0.

Ambele echipe vin după meciuri fără victorie în playout, fiind implicate în lupta pentru evitarea retrogradării.

Câștigătoarea acestui meci va juca în semifinale cu UTA. Formația arădeană a eliminat pe FCU Craiova 1948, cu 1-0, în primul sfert de finală disputat marți seara.

20:56

Fluier final. U Cluj se califică în semifinalele Cupei României Betano.

75'

Gol Thiam!

U Cluj preia conducerea prin Mamdou Thiam. Șut cu stângul din interiorul careului.

53'

Muțiu se opune golului la șutul lui Oroian.

51'

Gol Chipciu!

U Cluj egalează prin Chipciu după un șut de la distanță.

46'

19:50

Hermannstadt intră cu 1-0 la pauză.

40'

Gol Alhassan!

Centrare din corner și Baba Alhassan marchează cu capul din șase metri.

38'

Gomes șutează de la distanță în brațele lui Muțiu.

22'

O nouă fază fixă în jumătatea celor de la U Cluj.

19'

Iliev se opune golului la reluarea lui Ene.

17'

Lovitură liberă pentru Hermannstadt din jumătatea adversă de teren. Șutul lui Butean este deviat în corner.

11'

Contraatac tăios al sibienilor prin Opruț. Centrarea acestuia ajunge în brațele portarului Iliev.