3
Ghana
Kudus 69' 35' Salisu 22'

Asa am trait Coreea de Sud - Ghana

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Coreea de Sud - Ghana (15:00), meci din Grupa H la Cupa Mondiala din Qatar. Camerun si Serbia au remizat in primul meci al zilei. Programul va fi completat de Brazilia - Elvetia (18:00) si Portugalia - Uruguay (21:00).

17:03

Final de partida. Ghana castiga, cu 3-2, la capatul unui meci extrem de disputat. Au avut 2-0 si apoi s-au vazut egalati dupa pauza.

76'

Son este blocat in momentul sutului. Asediu al sud-coreenilor. Mensah scoate de pe linia portii.

74'

Lee il intinde serios pe portarul ghanez Zigi. Corner pentru Coreea de Sud.

72'

Son obtine lovitura libera in jumătatea adversa.

69'

Gol Kudus!

Mensah centreaza din stanga, Williams da pe langa mingea care ajunge la Kudus si acesta nu iartă. Finalizare cu stangul!

61'

Gol Cho !

Acelasi Cho apare la finalizare si marchează din nou cu capul. 2-2 Coreea de Sud!

58'

Gol Cho!

Centrare din stanga si Cho marcheaza cu capul. Coreea de Sud revine in meci.

46'

A inceput repriza a doua.

15:50

Ghana intra cu 2-0 la vestiare dupa prima repriza.

39'

Son lasa mingea pentru sutul lui Kwon. Executie in forta peste poarta. Fusese semnalizat un offside la Son.

35'

Gol Kudus!

Ghana isi dubleaza avantajul prin Mohammed Kudus. O faza pornita din flancul stang de la centrarea perfecta trimisa de Ayew in careu pentru capul lui Kudus.

28'

Din nou pericol in careul asiaticilor. Pana la urma balonul este respins spre centrul terenului.

27'

Woo-Young Jung vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Kudus.

27'

Golul Ghanei este validat si de VAR. Rasufla usurati suporterii "Stelelor Negre".

24'
23'

Este al doilea gol marcat de Salisu in cinci meciuri pentru Ghana.

22'

Gol Salisu!

Ghana deschide scorul la prima actiune in careul advers. Mohammed Salisu marcheaza din cativa metri profitand de respingerea gresita a balonului de catre sud-coreeni.

21'

Amartey vede primul galben din meci pentru o duritate. L-a lovit cu mana in figura pe Gue-sung Cho, varful sud-coreenilor.

12'
9'

Trei cornere in doua minute pentru Coreea de Sud.

8'

Jeong suteaza spre poarta. Mingea e deviata in corner. Inceput mai bun pentru Coreea de Sud.