2
0
Noua Zeelanda

Asa am trait Rusia - Noua Zeelanda 2-0

Am transmis sambata, live text incepand cu ora 18:00, primul meci de la Cupa Confederatiilor 2017: Rusia - Noua Zeelanda.

19:53

Final de partida. Rusia debuteaza cu o victorie la Cupa Confederatiilor.

90'

Bukharov rateaza incredibil singur cu portarul. Se fluiera in cele din urma un hent la atacantul rus.

90'

Finalul meciului gaseste echipa Rusiei in ofensiva.

84'

Thomas aluneca in momentul sutului si mingea se duce pe langa poarta. O executie slaba.

79'

Zhirkov scoate de pe linia portii lovitura de cap a lui Smith.

78'

Akinfeev se opune golului la sutul lui Thomas si neozeelandezii beneficiaza de doar al doilea lor corner.

70'

Gol Smolov!

Centrare in fata portii si Smolov reia in poarta din sase metri pentru 2-0.

47'

Dubla ocazie a rusilor la aceeasi faza. Portrul Marinovic scoate lovitura de cap a lui Poloz, iar apoi blocheaza sutul lui Erokin.

46'

Start de repriza secunda.

18:49

Pauza in meciul de la Sankt Petersburg.

44'

Lovitura libera a rusilor executata de Samedov. Mingea va fi repusa din sase metri.

32'

Gol Glushakov!

Rusia deschide scorul prin Glushakov, jucator care scapa singur cu portarul pe o zona centrala.

26'

Dzhikya il testeaza pe Marinovic cu un sut de la mare distanta. Respinge in corner portarul neozeelandez. Al saselea corner pentru rusi.

18'

Primul corner al neozeelandezilor ramane fara rezultat si Akinfeev isi lanseaza echipa pe contraatac.

18'

Sut in forta trimis de Wood dintr-o lovitura libera. Resping rusii in corner.

15'

Un penalty cat se poate de clar la interventia cu picioarele inainte din partea portarului Marinovic. Avem arbitraj video la acest turneu, dar numai la interventia arbitrului central.

15'

Poloz cade in careul advers si solicita penalty. Nu se acorda nimic spre nemultumirea rusilor.

9'

A doua ocazie a rusilor. Poloz inteapa o minge din sase metri, dar apare Smith si respinge din fata portii.

6'

Presiune a rusilor si deja al patrulea corner. Mingea este reluata in bara de fundasul Vasin.

2'

Primul corner al meciului apartine rusilor dupa sutul lui Golovin respins de portarul neozeelandez in afara terenului.