1
Mexic
Fabian 89'

Asa am trait Cupa Confederatiilor Germania - Mexic in semifinale

Germania si Mexic s-au duelat, joi seara, de la ora 21:00 live text in aceasta pagina, pentru un loc in finala Cupei Confederatiilor. Chile este prima finalista dupa victoria cu Portugalia.

22:51

Final de meci.

90'

Jimenez reia periculos cu capul in bratele lui Ter Stegen.

90'

Gol Younes!

Germania arunca zarurile prin golul patru marcat de Younes.

89'

Gol Fabian!

Fabian reduce din diferenta cu un sut de la mare distanta. Mexic salveaza impresia acestui meci prin forcingul de final.

74'

Bara a mexicanilor la reluarea lui Jimenez.

58'

Gol Werner!

Werner majoreaza scorul dupa o faza de curtea scolii in care apararea mexicana a fost realmente ridiculizata.

52'

Pasa in adancime pentru Werner, acesta ramane singur cu Ochoa, este usor impins din spate cat sa rateze executia.

50'

Contraatac al mexicanilor finalizat de Jimenez cu sut in bratele lui Ter Stegen.

46'

21:48

Pauza in meciul de la Soci dupa o repriza dominata de Germania, echipa care a marcat doua goluri in primele minute.

39'

Ter Stegen scoate peste bara sutul lui Hector Herrera din lovitura libera.

19'

Werner rateaza sansa unui 3-0 cu un sut in bratele portarului mexican dupa o faza creata de Henrichs.

8'

Gol Goretzka!

Dubla pentru Leon Goretzka, jucator care ajunge la trei goluri in patru partide la Cupa Confederatiilor. Mexicul este in corzi.