0
0
Chile

Asa am trait Cupa Confederatiilor: Portugalia - Chile. Meci decis la 11 metri!

Cupa Confederatiilor a ajuns in faza semifinalelor, Portugalia si Chile intalnindu-se miercuri seara de la ora 21:00, live text in aceasta pagina, pentru un loc in finala.

Penalty
P

Al treilea penalty aparat de Bravo si Chile este in finala Cupei Confederatiilor.

P

Alexis Sanchez transforma pentru 3-0.

P

Bravo apara a doua lovitura consecutiva. Moutinho "citit" de portarul chilian.

P

Gol Aranguiz si Chile conduce 2-0.

P

Bravo apara lovitura lui Quaresma! Ramane 1-0 pentru Chile.

P

Gol Vidal, 1-0 Chile

Pauza 4
23:29

Se termina si prelungirile. Prima finalista va fi decisa la loviturile de departajare.

Prelungiri 2

118'

Dubla ocazie pentru Chile. Vidal si Rodriguez suteaza in bara la aceeasi faza.

113'

Francisco Silva este calcat de Fonte in careul lusitanilor. Nu se acorda nimic si nici proba video nu este apelata.

106'

Incepe a doua repriza de prelungiri.

Prelungiri 1

95'

Alexis rateaza o buna oportunitate de a marca din centrarea lui Isla. Reluarea atacantului golgeter trece putin pe langa poarta.

91'

Andre Gomes incearca sutul din marginea careului, dar rateaza complet executia si mingea se duce mult peste.

91'

Pauza 2
22:51

S-a fluierat finalul celor 90 de minute. Urmeaza prelungiri de doua reprize a cate 15 minute fiecare.

90'

Trei minute suplimentare pentru aceasta repriza a doua.

90'

Recuperare a portughezilor in jumatatea adversa si Cedric rateaza centrarea pentru Ronaldo.

85'

Ronaldo reia cu capul pe langa poarta dintr-o centrare a lui Cedric.

71'

Jara deviaza in corner un sut al lui Ronaldo din afara careului.

65'

Ronaldo suteaza mult peste poarta dintr-o lovitura libera.

49'

Andre Gomes trage alaturi de la aproximativ 25 metri.

46'

S-a reluat jocul.

31'

Cartonas galben primit de Carvalho pentru o intrare intarziata asupra lui Vidal.

29'

Sansa ratata de chilieni prin Aranguiz a carui lovitura de cap trece alaturi.

25'

Jara vede primul galben al meciului pentru un fault asupra lui Silva.

24'

Pasa buna pentru Ronaldo, insa acesta alege sa paseze inapoi lui Silva in locul unui sut.

17'

Chile ramane echipa mai periculoasa. Corner al sud-americanilor cu lovitura de cap din partea aceluias Vargas blocata.

6'

Prima ocazie a meciului ratata de chilieni prin Vargas. Scapat singur cu portarul acesta rateaza deschiderea scorului.