1
Noua Zeelanda
Wood 43'

Asa am trait Cupa Confederatiilor: Mexic - Noua Zeelanda 2-1

Am transmis in aceasta pagina meciul Mexic - Noua Zeelanda de la Cupa Confederatiilor.

22:58

Final de meci.

90'

Bataie generala intre jucatorii celor doua echipe dupa o tinere de tricou a lui Boxall de catre Herrera. Centralul din Gambia este depasit de situatie.

90'

Smith scoate in extremis de pe linia portii sutul lui Jimenez.

86'

Cate o mare ocazie la fiecare dintre cele doua porti. Mai intai Thomas a trimis in bara la o recuperare a lui Boxall in marginea careului advers, apoi Damm si-a trecut in cont o noua ratare.

77'

Damm scapa pe un contraatac in flancul drept, intoarce doi adversari in careu si suteaza in cele din urma peste poarta.

74'

Gol Peralta!

Oribe Peralta face 2-1 cu un sut din sase metri la coltul scurt. Excelenta patrunderea lui Aquino pana la limita terenului urmata de o pasa inapoi.

63'

Lovitura libera pentru Noua Zeelanda. Rojas trimite peste poarta mexicana.

55'

Gol Jimenez!

Mexic egaleaza printr-un super gol marcat de Jimenez dupa o faza de toata frumusetea.

53'

Incredibila sansa pentru Wood de a face 2-0 la o faza ramas singur cu portarul. Intervine decisiv goalkeeper-ul mexican.

52'

Continua asediul mexican la poarta lui Marinovic si Fabian trimite peste.

50'

Uriasa ocazie de gol ratata de mexicani dupa o faza prelungita de atac. Dos Santos nu prinde poarta din 10 - 11 metri.

47'

Mexicanii se arunca in ofensiva inca din primele momente ale partii secunde.

46'

Start de repriza a doua.

21:50

Pauza in meciul de la Soci.

43'

Gol Wood!

Noua Zeelanda deschide scorul la Soci prin Wood cu o reluare din interiorul careului. O mare surpriza se profileaza in aceasta partida.

34'

S-a reluat intre timp meciul si Salcedo a fost inlocuit cu Moreno.

29'

Probleme mari pentru Salcedo care a suferit o accidentare serioasa la nivelul bratului. Ar putea fi vorba chiar de o fractura. Meciul este intrerupt si jucatorul va fi scos pe targa cu bratul imobilizat.

27'

Se incing spiritele dupa un duel fara balon intre Salcedo si Wood, dupa care atacantul neozeelandez a fost aproape de a deschide scorul. Mexicanii au explodat pe margine reprosand arbitrilor ca nu au sanctionat faultul evident la fundasul lor.

26'

Neozeelandezul Thomas primeste cel dintai cartonas galben al meciului.

21'

Portarul mexican retine o lovitura de cap din interiorul careului. A fost cea mai importanta ocazie de pana acum a meciului.