Cupa Africii

Momente de noaptea mintii la Cupa Africii. Arbitrul a fluierat finalul meciului de doua ori. Prima oara in minutul 86!

Partida dintre Tunisia si Mali la Cupa Africii pe Natiuni a fost marcata de momente stanjenitoare pentru arbitrul central Janny Sikazwe.

Oficialul din Zambia a reusit sa-i enerveze pe jucatorii ambelor echipe, dupa ce in mod eronat a fluierat finalul partidei inca din minutul 86!

Cand si-a dat seama de eroare arbitrul a fluierat restartul partidei, insa la 15 secunde dupa minutul 90 a pus din nou capat partidei.

N-a tinut cont ca au existat cateva faze verificate de VAR, doua lovituri de la 11 metri si un cartonas rosu acordat in partea secunda.

Cele doua echipe s-au retras la cabine dupa ultimul fluier, insa observatorul partidei a dispus ca jucatorii sa revina pe teren pentru completarea minutelor de prelungiri.

Doar jucatorii din Mali au revenit pe teren, insa cei din Tunisia au refuzat sa mai participe la mascarada arbitrului zambian.

Mali a castigat partida, cu 1-0, in urma golului marcat din penalty de Kone, in minutul 48.

Tunisia a avut un penalty ratat prin Khazri, in minutul 77.

Cei din Mali au ramas fara un jucator din minutul 87, cand Toure a fost eliminat cu rosu direct.