Cupa Africii

Mohamed Salah s-a accidentat la Cupa Africii. Egipt, fără victorie după două meciuri

Cu șapte titluri în palmares la Cupa Africii pe Națiuni, Egipt riscă să plece acasă după faza grupelor la ediția găzduită în acest an de Coasta de Fildeș.

”Super vulturii” i-au doborât pe ”Elefanți” la Cupa Africii pe Națiuni

Egipt a încheiat la egalitate duelul cu Ghana din etapa secundă a grupelor, scor 2-2, și are doar două puncte înaintea meciului cu reprezentativa Capului Verde.

Un meci în care Ghana a condus de două ori, după reușitele lui Mohammed Kudus, anulate de egipteni prin Marmoush și Mohamed, ultimul cu un sfert de oră înaintea finalului.

Egiptenii și-au pierdut căpitanul înaintea pauzei, Mohamed Salah acuzând o problemă musculară la coapsa piciorului stâng.

Vineri este programat meciul Capul Verde – Mozambic, iar cu un succes cei din Capul Verde pot obține calificarea în optimi înaintea etapei finale când vor întâlni Egipt.