Serie A

Start lansat de sezon pentru AC Milan. Sase goluri in meciul cu Udinese

AC Milan, campioana sezonului trecut din Serie A, a inceput noul sezon cu o victorie spectaculoasa pe teren propriu contra celor de la Udinese, scor 4-2.

Udinese a deschis scorul pe San Siro dupa doar 90 de secunde prin Rodrigo Becau, dar Milan a revenit repede si a egalat prin Theo Hernandez, in minutul 11, dintr-o lovitura de la 11 metri.

Ante Rebic a adus-o pe Milan in avantaj dupa alte patru minute cu o reluare din interiorul careului la o centrare de pe flancul drept.

La pauza cele doua echipe au intrat la egalitate, scor 2-2, dupa ce Adam Masina a punctat pentru Udinese, echipa care sezonul trecut a reusit sa nu piarda in ambele confruntari cu Milan.

Brahim Diaz a marcat pentru 3-2 in primul minut al partii secunde, un gol care a cantarit decisiv in economia partidei.

Rebic si-a trecut in cont dubla aducand linistea in tabara Milanului, in minutul 68.

Milan marcheaza patru goluri in primul meci al sezonului pentru prima data dupa 12 ani.

Charles De Ketelaere si-a facut debutul la Milan intrand pentru ultimele 20 de minute.