Serie A

Sperante pentru CFR Cluj dupa ultimul meci al lui Lazio in Serie A

Pentru Lazio Roma a venit si prima infrangere a sezonului in Serie A, duminica, chiar inaintea partidei cu CFR Cluj din grupele Europa League.

Lazio a pierdut in deplasare cu SPAL, scor 1-2, dupa ce reusise deschiderea scorului in prima repriza printr-un penalty transformat de Immobile.

Formatia din Ferrara a intors rezultatul in partea secunda prin reusitele lui Petagna si Kurtic, acesta din urma lovind decisiv in minutele de prelungire.

O infrangere dureroasa pentru Lazio intr-un meci care pana la un punct a parut la discretia formatiei din Roma la care Stefan Radu a fost integralist.

Echipa italiana incepuse campionatul cu o victorie in deplasare si o remiza in derby-ul Cetatii Eterne cu rivala AS Roma.

SPAL obtine primele puncte in noul sezon dupa doua infrangeri la limita.