Serie A

Sampdoria opreste Inter din drumul spre primul loc

Intr-un meci din etapa a 16-a in Serie A, Sampdoria Genova a invins pe teren propriu Internazionale Milano, cu 2-1.

Echipa vizitatoare venea dupa opt victorii consecutive in campionat si ar fi trecut pe primul loc in eventualitatea unui succes.

Candreva din penalty in minutul 23 si Keita in minutul 38, doi fosti echipieri ai Interului, au marcat pentru Sampdoria.

Golul formatiei din Milano a fost marcat de olandezul De Vrij in minutul 65.

Ionut Radu a fost rezerva la Inter Milano.

Cu Valentin Mihaila pe teren din minutul 10, Parma a pierdut in deplasare cu Atalanta, scor 0-3.

Muriel, Zapata si Gosens au marcat pentru gruparea din Bergamo.

Denis Dragus a fost din nou rezerva neutilizata pentru Crotone in meciul pierdut pe teren propriu cu AS Roma, scor 1-3.

Stefan Radu a intrat la Lazio in minutul 77 al meciului castigat pe teren propriu cu Fiorentina, 2-1.

Fara Vlad Chiriches vreun minut pe teren, Sassuolo a invins Genoa, cu 2-1, printr-un gol marcat in minutul 83 de Raspadori.

Bologna si Udinese au remizat, scor 2-2, de asemenea la egalitate terminandu-se si meciul Torino-Verona (1-1).

Spezia a furnizat surpriza invingand Napoli in deplasare, cu 2-1.

De la 21:45 este programat derby-ul Milan-Juventus.