Serie A

S-a accidentat Dennis Man!

Man a inceput partida ca titular si, in minutul 18, a suferit cel mai probabil o intindere, dupa ce a incercat sa ajunga la o minge trimisa prea in fata de un coechipier.

Jucatorul transferat de la FCSB pentru 13 milioane de euro s-a oprit imediat din alergare si ulterior a fost schimbat, nu inainte de a fi primit ingrijiri medicale pe teren.

Mihaila, marcator

Parma a pierdut confruntarea cu Crotone, scor 3-4 (1-3), rezultat in urma caruia sansele sa ramana in Serie A s-au diminuat considerabil.

Valentin Mihaila a marcat in minutul 54 golul egalizator pentru Parma (3-3), insa oaspetii au obtinut victoria dintr-un penalty transformat de Simy, in minutul 69.

Parma ramane pe locul 19, penultimul, cu 20 de puncte, dupa a patra infrangere consecutiva.

Crotone ocupa in continuare ultimul loc si ajunge la 18 puncte. Echipa la care este legitimat Denis Dragus nu mai castigase in campionat de la 4-2 cu Torino in 7 martie.