Serie A

Milan, victorie convingatoare cu Torino. A revenit Ibrahimovic!

Echipa AC Milan a obtinut cele trei puncte in duelul cu FC Torino de sambata seara, meci castigat de rossoneri cu 2-0, in etapa a 17-a din Serie A.

Rafael Leao (min.25) si Franck Kessie din penalty (min.36) au rezolvat ecuatia meciului inca din prima repriza.

Partida a fost marcata de un incident in minutul 51, cand arbitrul a acordat intr-o prima faza penalty la un duel intre Verdi si Tonali.

Ulterior centralul Maresca a revenit asupra deciziei, insa Tonali a iesit accidentat la glezna fiind inlocuit cu Dalot.

Zlatan Ibrahimovic si-a facut revenirea la AC Milan dupa aproape doua luni petrecute pe margine din cauza unei accidentari.

Atacantul suedez a intrat in minutul 86 in locul lui Leao.

Finalul meciului l-a avut in prima plan pe Donnarumma, portarul gazdelor avand o parada de zile mari la reluarea lui Segre.

Milan: Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Tonali (Dalot 54); Castillejo, Brahim Diaz (Calhanoglu 60), Hauge (Maldini 86); Leao (Ibrahimovic 86);

Torino: Sirigu; Izzo (Zaza 64), Lyanco, Bremer; Singo, Gojak (Linetty 46), Lukic, Rincon (Segre 76), Rodriguez (Murru 64); Verdi, Belotti (Bonazzoli 86).