Serie A

Meci de cosmar pentru Razvan Marin pe San Siro

Mijlocasul roman Razvan Marin a fost neputincios, duminica seara, in disputa cu AC Milan din Serie A.

Gazdele de pe San Siro au transat disputa cu un categoric 4-1, scor stabilit inca dinaintea pauzei.

Sandro Tonali a deschis scorul dintr-o lovitura libera in minutul 12, un avantaj anulat de sarzi prin reusita lui Alessandro Deiola trei minute mai tarziu.

Rafael Leao (17) si Olivier Giroud cu o dubla (24, 43) au marcat golurile victoriei milaneze.

Pentru atacantul francez adus de la Chelsea au fost primele reusite in tricoul rossonero.

Razvan Marin a fost integralist la Cagliari.

Milan are punctaj maxim dupa primele doua etape la fel ca Lazio, Roma, Inter si Napoli.

Echipa lui Marin ramane cu punctul obtinut in extremis in prima etapa pe teren propriu.