Serie A

Lazio pastreaza suspansul in Serie A

Condusa cu 1-0 pe teren propriu de Fiorentina, echipa din capitala Italiei a revenit si a obtinut victoria, cu 2-1.

Un succes prin care Lazio reface diferenta de patru puncte fata de liderul Juventus dupa etapa a 28-a din Serie A.

Un final de meci tensionat cu doua cartonase rosii dupa minutul 90.

Vlahovic de la Fiorentina a fost eliminat cu rosu direct pentru o lovitura cu cotul aplicata unui adversar.

Apoi, pentru proteste la marginea terenului, antrenorul gazdelor Simone Inzaghi a fost trimis in tribuna.

Fiorentina a deschis scorul pe Olimpico prin Frank Ribery dupa 25 de minute cu un sut din interiorul careului.

Ciro Immobile a adus egalarea pentru Lazio dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 67.

Cu sapte minute inaintea finalului Lazio a trecut in avantaj prin Luis Alberto. Acesta a gasit poarta cu un sut pe jos din afara careului.