Serie A

Lazio arata pofta de gol inaintea returului cu FCSB. Radu, idol pe Olimpico

Sursă foto: twitter.com/officialsslazio

Echipa italiana pe care FCSB o va intalni, joi seara de la 20:00 in returul saisprezecimilor Europa League, si-a refacut moralul sifonat la Bucuresti printr-o victorie fara emotii in campionat contra celor de la Hellas Verona.

Ciro Immobile, golgeterul lui Lazio, a rezolvat meciul cu doua goluri intr-un interval de doar cinci minute dupa pauza.

Mai interesanta este insa statistica, aceasta aratand un apetit ofensiv ingrijorator pentru apararea celor de la FCSB.

Lazio a avut nu mai putin de 24 de suturi, dintre care zece au fost pe poarta. In conditiile fragilitatii aratate de Andrei Vlad, astfel de cifre in meciul de joi seara le vor da frisoane fanilor ros-albastri.

In alta ordine de idei, Radu Stefan a revenit printre titularii lui Lazio, alaturi de alti sapte colegi care n-au fost folositi in primul 11 la Bucuresti. Opt schimbari pentru Lazio cu Verona

Fostul dinamovist a fost aplaudat la scena deschisa in minutul 80, cand i-a lasat locul in teren lui Murgia. Este de asteptat ca Radu sa intre din primul minut si joi seara.