Serie A

Juventus revine de la 0-1 cu Lazio si termina invingatoare

Sursă foto: twitter.com/juventusfc

Celor de la Juventus Torino le-a trecut glontul pe la ureche in deplasarea de la Roma contra lui Lazio, duminica seara, intr-un meci din etapa a 21-a din Serie A.

Un autogol al lui Emre Can dupa un corner in minutul 59 a dus la deschiderea scorului.

Lazio a trecut chiar pe langa 2-0 la sutul trimis de Luis Alberto din afara careului cateva minute mai tarziu.

In stil de echipa mare Juventus n-a avut nevoie de prea multe ocazii pentru a marca si a facut-o prin Cancelo in minutul 74, la patru minute dupa intrarea acestuia in teren.

Cu doua minute inaintea finalului Cristiano Ronaldo a adus victoria campioanei Italiei dintr-o lovitura de la 11 metri.

Juventus se distanteaza la 11 puncte fata de principala urmaritoare, Napoli, in timp ce Lazio rateaza sansa de a intra in lupta pentru locurile de Champions League si ajunge pe opt in clasament.