Serie A

Juventus câștigă la ultima fază cu Frosinone

Echipa Juventus Torino a evitat surpriza în meciul de pe teren propriu cu Frosinone, duminică, în etapa a 26-a din Serie A.

Vlahovic a avut nevoie de doar trei minute pentru a deschide scorul pentru Juventus.

Cei de la Frosinone au întors rezultatul după golurile marcate de Cheddira și Brescianini, dar la pauză s-a intrat la egalitate, scor 2-2. Vlahovic și-a trecut în cont dubla, în minutul 32.

Atacantul sârb a pasat apoi decisiv în minutul 90+5 la golul victoriei marcat de Rugani la ultima fază a meciului.

Juventus ajunge la 57 de puncte și rămâne pe locul secund, la șase puncte în urma liderului Inter Milano, echipă cu două meciuri mai puțin disputate.

Frosinone bifează a patra înfrângere consecutivă și alunecă în clasament pe locul 16 la trei puncte de zona retrogradării.