Serie A

Juventus se impune in derby-ul orasului Torino. Dragusin a fost rezerva

Batrana Doamna a revenit de la 0-1 pe teren propriu cu rivala locala Torino si se mentine in plasa liderului AC Milan.

Nicolas Nkoulou a deschis scorul pentru Torino dupa noua minute de la inceputul partidei.

Din centrarile lui Juan Cuadrado cei de la Juventus au intors rezultatul pe final de meci.

Mai intai rezerva Weston McKennie a punctat pentru 1-1 in minutul 77, pentru ca fundasul Leonardo Bonucci sa aduca victoria pentru Juventus in penultimul minut.

Juventus a acumulat 20 de puncte si s-a apropiat la trei puncte de liderul AC Milan.

Torino ramane in subsolul clasamentului din Serie A, cu o singura victorie obtinuta si doar sase puncte in zestre.

Radu Dragusin (18 ani) a fost rezerva la Juventus dupa cele 22 de minute jucate in Champions League contra lui Dynamo Kiev.