Serie A

Juventus a intors scorul de la 1-2 in derby-ul orasului Torino. Pogba, prima aparitie in tricoul bianconerilor

Batrana Doamna a castigat in final cu 4-2 disputa locala cu Torino, dupa ce formatia granata a condus cu 2-1 in finalul primei reprize.

Torino a inceput tare duelul cu rivala Juventus si a deschis scorul inca din minutul 2 prin Karamoh.

Cuadrado a egalat scorul pentru Juventus in minutul 16, dar oaspetii aveau sa revina la conducere prin Sanabria.

Un avantaj anulat de Juventus in prelungirile primei parti, cand Danilo a punctat pentru 2-2.

Partea secunda a fost dominata fizic de Juventus, echipa lui Massimiliano Allegri desprinzandu-se in castigatoare prin reusitele lui Bremer (min.71) si Rabiot (min.80).

La Juventus si-a facut prima aparitie in teren si mijlocasul Paul Pogba. Acesta a bifat primele minute de la revenirea in tricoul bianconero in vara lui 2022.

Pogba nu mai jucase un meci oficial de 315 zile din cauza unei accidentari care l-a impiedicat sa evolueze cu nationala Frantei la Cupa Mondiala din Qatar.

Juventus se desprinde la patru puncte de rivala locala Torino in clasament dupa acest succes, ocupand locul sapte, departe de asteptari si de zona care sa-i permita accesul in UEFA Champions League.